1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 10.05.2009, 16:30 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 1250
Suci: Igor Križarić, Borut Križarić. Darko Jambrović (svi Čakovec)

Ivana Strahija • nedjelja, 10.05.2009.

Susret Varaždinaca i Osječana u svakom slučaju nije bio dosadan, pokazuje to i rezultat, no domaćim je navijačima ostao osjećaj da su Varteksovci trebali bolje. U njihovu obranu možemo reći da je trener Besek u igru poslao sijaset mladih igrača, koji su skupljali vrijedno iskustvo.

Apsolutno razočaravajuće je bilo po Varaždince prvo poluvrijeme susreta Varteksa i Osijeka. Gosti su se dakako veselili, a posebno grupica od desetak Kohortaša, koji su dopratili Bijele na gostovanje.

U 21. sekundi, na opću nevjericu, Osijek ima 1:0. Pušić lagano gura loptu s centra do Primorca, koji s njome ležerno trči do Drevenovog gola i postiže pogodak. Nakon što su čestitali strijelcu Osječani su se malo primirili, što Varteks ne zna iskoristiti.

Kao primjer ćemo navesti odličnu priliku u 10. minuti. Smrekar je loptu doveo u Osijekovih 16 metara i onda počeo s njome prtljati, ne znajući što i kako. Na sreću uočio je slobodnog Mumleka, no on pogađa tek prečku.

Uslijedilo je dvadesetak minuta dosade za gledatelje, bez i jedne spomena vrijedne akcije, a onda je Osijek opet iznenađujuće u vodstvu od 2:0. Dobro su gosti uočili najslabiju kariku u Varteksovoj ekipi, mladog Lesjaka i iskoristili je bez imalo pardona. Neadekvatno je pred vlastitim golom naime reagirao domaći Lesjak i vraćao loptu vrataru Drevenu, ovaj na to nije bio spreman i umalo ju je propustio u gol, no ipak je uspio izbaciti. Međutim, tu je Smoje koji je znao dobro reagirati.

Do kraja poluvremena pokoji okušaj sa svake strane, no Osijek odlazi s 2:0, i jako zadovoljan, na odmor u svlačionicu.

Osmijeh s lica gostiju Varaždinci su efikasno izbrisali do 53. minute. Očito je trener Besek u 15 minuta predaha ozbiljno porazgovarao sa svojim nogometašima, a k tome se odlučio i na jednu izmjenu, odnosno, umjesto Conjara zaigrao je Punčec. No, ona se prva izmjena, Lesjaka Frljužecom, pokazala punim pogotkom.

Prvo je odlično Mujanović iskoristio ubačaj Balajića za 1:2, a zatim je upravo mladi Frljužec, ne tako davno najbolji strijelac juniorske lige, pogodio nakon točnog centaršuta Brezovca za izjednačenje 2:2.

Međutim, zadovoljstvo postignutim bila je velika greška domaćih, trebali su u svakom slučaju nastaviti s pritiskom. U 78. minuti sve probleme Varteksove obrane zorno je pokazao Primorac, koji je s Pušićevom loptom prošao pored Lučića i Prahića kao da ih nema te pored istračalog vratara Drevena poslao loptu na pravo mjesto.

Do kraja susreta spomenut ćemo tek ispriku Prahića navijačima, kad je odličan Primorac još jednom iskoristio Drevenovo lutanje, ali je Prahić umjesto vratara obranio mrežu. Mogli su doduše domaći izvući bod, ali im ni udarci iz kornera nisu pomogli.