1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 10.05.2009, 16:30 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 2.000

Preokretom do pobjede

Slaven Belupo je uspio preokrenuti vodstvo Zagreba i ostvariti važnu pobjedu kojom se sasvim približio trećem uzastopnom izlasku u Europu. Nakon pogotka Pejića izjednačio je odlični Jajalo, a pobjedu je kasnim pogotkom osigurao Jurić.

Josip Jurendić
61'
17
Igor Jugović
79'

Luka Pavlović

Treneri su izveli trenutno najjače sastave koji im stoje na raspolaganju. Kod domaćih je kartoniranog Marasa na lijevom boku obrane zamijenio Lapić, a u napadu su počeli Vručina i Delić, dok su kod gostiju u špici istrčali Vugrinec i Krstanović, a na stoperu Mateo Pavlović, sin Zagrebova trenera Luke Pavlovića.

Slaven je od početka krenuo agresivno, i već u 11. minuti sudac Bebek pokazao je na bijelu točku nakon prekršaja Kartela nad Jajalom. Loptu je namjestio Vručina, koji je vrlo loše izveo kazneni udarac, lopta je otišla dva metra iznad grede!

Zagreb je uzvratio preko Krstanovića, čiji je udarac s dvadesetak metara zaustavio Rodić. U 24. je Gregurina blokirao opasan pokušaj Vugrinca, a udarac Jajala u 28. minuti odlazi iznad grede. Pokušao je i Poldrugač u 39. minuti, njegova je lopta s više od 20 metara otišla pored vratnice.

U nastavku je Petković umjesto nezamjetnog Lapića na lijevi bok uveo Bilena. U nastavak je bolje ušao Zagreb, koji je poveo u 55. minuti. Nakon jedne odbijene lopte s 30 metara iz prve je tukao Miroslav Pejić, lopta je išla po sredini vratiju te je prevarila vratara Rodića.

Uzvratio je Slaven 13 minuta kasnije. Mato Jajalo je uposlio Vručinu, koji mu je vratio loptu u kazneni prostor, a Jajalo je u padu precizno pogodio donji lijevi kut za 1:1.

Pobjedu je Farmaceutima osigurao dvojac Jurić-Kresinger, koji je u napadu u posljednjih 20-ak minuta zamijenio Vručinu i Delića. U 84. minuti Kresinger ju tukao s ruba kaznenog prostora, vratar Škorić je obranio, a lopta se odbila do Jurića, koji je smireno pogodio za konačnih 2:1.