Werder HSV-u uzeo sve

Petar Plevnik • nedjelja, 10.05.2009.

Nakon što su izbacili HSV iz Kupa Njemačke te Kupa Uefe, nogometaši Werdera pobjedom u Bremenu i u Bundesligi su se pokazali kobnim za momčad iz Hamburga. U preostalom susretu 31. kola Borussia Mönchengladbach u posljednjoj je minuti došla do vrijedne pobjede protiv Schalkea...

Ako su jučerašnji susreti 31. kola dodatno zakomplicirali situaciju na vrhu ljestvice, današnja pobjeda Werdera nad HSV-om po svemu sudeći izbacila je sastav iz Hamburga iz utrke za naslov prvaka. Iako su gosti bolje ušli u susret, Werder je poveo u 34. minuti preko Huga Almeide, a sigurno izjednačenje HSV-a sjajnom intervencijom u 41. minuti nakon udarca Guerrera spriječio je Wiese.

Pitanje pobjednika riješeno je nakon samo četiri minute nastavka kada Hugo Almeida svojim drugim pogotkom okončava sjajnu akciju Fringsa i Özila za 2:0. Drugi pogodak potpuno je dotukao dotad solidne gosti, koji su do kraja susreta lako mogli primiti još koji pogodak. Vrijedi napomenuti kako je Ivica Olić usprkos lakšoj ozljedi zaigrao od 56. minute, dok se Mladen Petrić ozlijedio na zagrijavanju uoči susreta te nije bio ni na klupi. S druge strane, Jurica Vranješ bio je na klupi Werdera.

U drugom susretu, dvoboju Borussije i Schalkea u Mönchengladbachu, do zlata vrijednih bodova u borbi za ostanak došla je Borussia. Domaćini su veliku prigodu doći u vodstvo propustili u 23. minuti kada vratar gostiju Neuer brani 11-erac Marku Marinu, no tri boda Borussiji za bijeg iz zone najugroženijih donio je pogodak Colauttija u posljednoj minuti susreta. Ivan Rakitić i ovaj je susret bio na klupi gostiju.