Runje se praktički vratio

Maja Giljanović • utorak, 12.05.2009.

Pobjedom protiv Reimsa u 35. kolu Lens je 99% potvrdio svoj povratak u Le Championnat. Tri su još kola ostala do kraja, a momčad hrvatskog reprezentativca Vedrana Runje ima devet bodova prednosti ispred četvrtog koji ostaje u Ligue 2 i još i bolju gol-razliku.

Lens je na svom Felix-Bollaert pred više od 35.000 navijača (više od punog puncatog primjerice Runjinog Poljuda) Reims pobijedio golom Aruna Dindanea u četvrtoj minuti nakon slobodnog udarca igrača utakmice Dejana Milovanovića, a svoj je pečat utakmici dao i 33-godišnjak iz sinjske Karakašice odličnom obranom ispred Gragnica u 40. minuti.

Reims Luisa Fernandeza u posljednje je tri utakmice uzeo samo bod - em što je prvi ispod crte, em mu je u posljednja tri kola preostalo odigrati utakmice protiv "velikih" Toursa (4.), Strasbourga (2.) i Angersa (7.), bivši je sedmerostruki put prvak (posljednji su naslov osvojili još 1962.) od mnogih prežaljen.

Lensu Jean-Guy Wallemmea je, pak, ovo je četvrta pobjeda (uz četiri remija) u posljednjih osam kola i tri kola prije kraja ispred Strasbourga na drugom i Metza na trećem mjestu ima šest i devet bodova prednosti, a četvrti Tours zaostaje i devet bodova i još i pet golova u gol-razlici.

Sedan Ante Rožića je izgubio u gostima od Clermonta (Murcy 3., 48., Pote 13.), a bivši je hajdukovac odigrao svih 90 minuta i u 78. zaradio žuti.

Ligue 2, 35. kolo:
Lens - Reims 1:0, Clermont - Sedan 1:0, Strasbourg - Amiens 2:1, Angers - Metz 1:1, Tour - Boulogne-sur-Mer 3:1