Lyon 3:0 Nantes
Nantes

Team-building urodio plodom

Maja Giljanović • utorak, 12.05.2009.

U prvoj utakmici 35. kola Lyon je protiv Nantesa protutnjao Gerlandom. Lavovi su pobijedili prvi put nakon više od mjesec dana, probudili se u posljednji čas da Parižanima koji svoju utakmicu igraju sutra pobjegnu na četiri boda, a nisu digli ruke ni od obrane naslova...

24 sata prije gostovanja i Marseillea i Bordeauxa - Olympiquea u Nici, a Žirondinaca u Valenciennesu - Lyon je tri kola prije kraja smanjio zaostatak na "samo" četiri boda i ponovno probudio nade svojih navijača.

Igrači Claudea Puela posljednjih su pet dana proveli na svojevrsnom "team-buildingu" u Vittelu - u dolini Rhone odigrali su i jedan prijateljski susret s Grenobleom i pobijedili (Pjanić - a iznova probuđeno zajedništvo rezultiralo je čistom 3:0 pobjedom protiv Nantesa hrvatskog reprezentativca Ivana Klasnića.

Lavovi su zaredali sa sebi nesvojstvenim rezultatima i doveli su se u krajnje nezavidnu poziciju da im je upitno čak i treće mjesto i 40-tak milijuna eura koliko odnosi neplasman u Liga prvaka. Posljednjih 12 utakmica u svim natjecanjima su, naime, samo dvaput slavili, nisu pobijedili još od početka travnja, a na svom Gerlandu su na posljednjih osam utakmica pet puta remizirali i samo dvaput pobijedili.

Koliko je Lyon drugačija momčad kad u njoj poteze ne povlači Juninho pokazalo se večeras protiv bezopasnih Kanarinaca. Kapetan je 50-tak minuta (u 55. je Brazilca zamijenio Govou) diktirao tempo i baš su od njega krenulo akcije i za prvi i za drugi gol Makouna u 7. i 34. minuti.

U 79. je Mounier poslao i treću loptu iza Alonza, a Nantes čiji je trener Elie Baup neobjašnjivo Klasnića poslao na tribine nakon stative Marevala u 18. minuti više nijednom ozbiljnije nije priprijetio Llorisu.

Poslije za Lavovekatastrofičnih 0:2u Valenciennesu prije 10 dana Lyon je stavio melem na ranu i ponovno puše za vratom Marseille i Bordeauxu (četiri boda), a ispred PSG-a je otvorio četiri boda na trećem mjestu koje donosi pretkolo Lige prvaka sljedeće sezone.

Nantes, pak, nakon horora na La Beaujoireu protiv Le Havrea (2:1 "fenjeraša") u prošlom kolu i današnje nemušte predstave tone sve dublje i s utakmicom više od Saint-Etiennea i Sochauxa ispod je zbog slabije gol-razlike i jednih i drugih.