2. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 16.05.2009, 17:00 h
Međimurje 3:1 Segesta
Segesta

Četiri prava, tri poništena

Ivana Strahija • subota, 16.05.2009.

Nakon što u prvome poluvremenu gledatelji na stadionu Mladosti nisu mogli vidjeti ni jedan gol, prava kiša u drugom, a sretniji su svakako bili domaćini, koji su s 3:1 potvrdili da teže 1. HNL.

Međimurje – Segesta 3:1 (0:0)

Čakovec, stadion Mladosti, gledatelja 200
Suci: Franolić, Hudika, Fabijanac

Strijelci: 0:1 Pek 66., 1:1 Andre 67., 2:1 Lima 72., 3:1 Žuljević 88.
Žuti kartoni: Vitas, Krmpotić. Kutleša, Pek, Hodonj

Međimurje: Banović, Georgijevski, Lima, Bačelić-Grgić, Vuka, Žuljević (od 89. Ivičić), Darmopil, Mišić, Andre, Vitas, Eliomar

Segesta: Čučić, Krmpotić, Puljić, Oštrić (od 70. Milinković), Čunčić, Kutleša, Brlečić (od 62. Deronjić), Pek, Bajto, Hodonj, Janković

Od prvog poluvremena treba spomenuti veliko htijenje domaćih, koji su redali akciju za akcijom, no Siščani su znali odigrati svoje obrambene zadatke. Iz prekida su pokušavali Žuljević, Vuka i Lima, no mreža ostaje prazna.

I gosti iz Siska imali su svojih prigoda, a najveća je bila ona u 16. minuti, kad je Oštrić centrirao u domaći kazneni prostor, a Pek je dobro zahvatio loptu i poslao je prema golu, no tamo je spreman Banović, koji odlično brani svoju mrežu.

Konačno smo golove vidjeli u drugom dijelu, no prethodilo je još dvadesetak minuta napetosti, a pogodak je visio u zraku. Po prvi se puta mreža trese iza Banovića, no gol Bajte poništen je zbog zaleđa.

To njegovi suigrači ispravljaju u 66. minuti, a Segesta dolazi u prednost. Pek iskorištava nesporazum Andrea i Vitasa, koji su se uspjeli sudariti glavama, i tako propustili zaustaviti agilnog Siščana.

Slavlje Segeste trajalo je samo jednu minutu. Lima iz kornera upućuje loptu u gostujućih 16 metara, a Andre je posprema u mrežu iza Čučića. Svega pet minuta kasnije Međimurje ima 2:1, nakon što je sudac Franolić dosudio slobodni udarac za domaće nakon grubog prekršaja Siščana nad Darmopilom. 30 metara pokazalo se kao skoro pa ništavna udaljenost za pogodak, jer je prekrasnim šutom gostujućeg vratara prevario Lima.

Konačni rezultat postavio je u 88. minuti Žuljević na asistenciju Eliomara. Bila je to još jedna lijepa suradnja ta dva Međimurca, jer je Eliomar dobro prihvatio upućenu mu loptu, glavom je spustio na nogu Žuljevića, a ovaj od prve pogađa tamo gdje treba.

Spomenut ćemo još i poništen pogodak Vuke u 70. minuti te pogodak istog igrača u 84. minuti, a oba su poništena zbog zaleđa. I dok kod prvog nije bilo protesta publike i igrača, za drugi se digla buka, jer Vuka po mišljenju promatrača nije bio u nedozvoljenoj poziciji nakon slobodnog udarca Bačelić-Grgića.