Istra preuzela vrh

Ivana Strahija • nedjelja, 17.05.2009.

U drugoligaškom kolu za nama Istra je pobjedom nad Pomorcem preuzela vrh ljestvice, jer je Slavonac odlučio proigrati i pobijediti Karlovčane u Perkovcima.

Istra 1961 – Pomorac 2:0 (1:0 Traore 40., 2:0 Šehić 90.)

Prošlog su vikenda slavili Šehića, ovog je čestitke zaslužio Traore, koji je neponovljivim šutom prevario vratara Prskala. Do kraja prvenstva Istrani mogu igrati "za dušu", dok će Pomorac još morati malo stisnuti zube da zadrži trenutnu poziciju na tablici.

Slavonac CO – Karlovac 2:1 (1:0 Mišić 7., 2:0 Jelčić 39., 2:1 Lovreković 59.)

U prvom je dijelu Mišić odmah pokazao da Perkovčani misle ozbiljno, to je tako i bilo do poluvremena. U drugom dijelu nešto bezbrižnija igra domaćih, što su znali iskoristiti gosti preko Lovrekovića u 59. minuti, što je ipak nagnalo Slavonce da se malo uozbilje. Pobjedom je momčad iz Starih Perkovaca potvrdila svoj prelazak u viši rang natjecanja.

Hrvatski dragovoljac – Solin 2:1 (1:0 Bratić 29., 1:1 Sergio 45. 11 m, 2:1 Tokić 50.)

Solidni Solinjani nisu se uspjeli othrvati domaćinima na Sigetu, premda su im i oni sami pomogli u dizanju napetosti. Nakon vodstva od 1:0 domaćih zaslužili su gosti penal, pa je rezultat vraćen u neugodni egal, no na sreću imaju Dragovoljci u svojim redovima Tokića, koji je znao riješiti problem.

Trogir – Moslavina 4:2 (1:0 Karaman 13., 2:0 Glavina 51., 3:0 Šest 67., 3:1 Zekić 75., 4:1 Aganović 80. 11 m, 4:2 Cerovečki 89.)

U derbiju začelja u Sinju malobrojni gledatelji mogli su vidjeti sijaset pogodaka. No, tijekom cijele utakmice pobjeda Trogira nije došla u pitanje, pa je tako na konto te ekipe upisano tri boda, čime su se Kutinjanima primakli na svega četiri. Da je situacija bila obrnuta, Moslavina bi imala nešto lakšu završnicu sezone.

Lokomotiva – Mosor 2:1 (0:1 Kuzmanić 44., 1:1 Vidović 50., 2:1 Poljak 53.)

I Dinamova ispostava će u 1. HNL, barem prema onome što kaže tablica. Pobjeda nad Mosorom potvrdila je to stanje, premda su do nje Lokosi došli teže od očekivanog. I dok su Zagrepčani opsjedali gol Šutala, gostima je jedna dobra akcija i precizan Kumanić donio prednost, koju su potom Zagrepčani morali nadoknađivati.

Imotski – Vinogradar 2:0 (1:0 Garba 64., 2:0 Todorić 88.)

Imotski nogometaši i iduću će sezonu provesti u drugoligaškom društvu, osigurali su to Garba i Todorić svaki s jednim pogotkom. Kako je to bio i cilj uprave Imotskog, može se reći da je ostvaren, a za nešto više, i za bolju poziciju, trebat će preko ljeta poraditi na sastavu.

Suhopolje – Junak 2:0 (1:0 Pejić 45., 2:0 Prlić 61.)

Odlično ispunjen stadion u Suhopolju ostao je pomalo razočaran igrom domaćih i Junaka u prvih 45 minuta. Za to su se nogometaši ispričali u nastavku susreta, kad je osim gola za pobjedu bilo još mnogo lijepih akcija pred vratima Junaka, koja je ipak obraniti znao agilni vratar Kalinić.

Za kraj ćemo podsjetiti da u 2. HNL ostaju klubovi plasirani od 6. do 14. mjesta ljestvice nakon odigranih svih kola. Posljednja dva kluba ispadaju u 3. HNL. Petoplasirani drugoligaš igra s 12. klubom na tablici 1. HNL kvalifikacije za ulazak odnosno ostanak u najvišem rangu. Drugoligašima se od iduće sezone priključuju i dva najbolja kluba 3. HNL Istok i Zapad, te prvak 3. HNL Jug. Treći na ljestvicama 3. HNL Istok i Zapad te drugi na ljestvici 3. HNL Jug igraju kvalifikacije za ulazak u 2. HNL, i pobjednik prelazi u viši rang.