1. Hrvatska nogometna liga, 31. kolo, 17.05.2009, 16:30 h, HNK Cibalia, gledatelja: 800
Suci: Mlakar (Zagreb), Munić (Bregana), Barišić (Osijek)

Ante Jukić • nedjelja, 17.05.2009.

Nogometaši Cibalije rezultatom 2:1 svladali su Varteks, u susretu 31. kola HNL-a. Pred tek nešto više od 500 gledatelja, goste je u vodstvo doveo Ivančić, u samoj završnici prvog poluvremena izjednačio je Šimunac, dok je pobjedu domaćinu u 58. minuti osigurao Kujundžija..

Ivan Baraban
64'
16
Tomislav Radotić
73'
10
Davor Bagarić
81'
Dražen Besek

Baš kao što je to slučaj u ostatku Lijepe naše, i Vinkovce je danas poharala prava ljetna vrućina, koja je znatno utjecala na ritam utakmice. U prvih 15-ak minuta gledali smo, tako, pravu "kamilicu", bez ijedne konkretne prilike, a jedini spomena vrijedan detalj bila je kombinacija Pavličića i Šimunca, koja nije bila okrunjena dobrim centaršutom ovog potonjeg.

S druge strane, Varteks je bio još suzdržaniji, ali je zato već prvi ozbiljan ulazak u protivničku polovicu konkretizirao pogotkom. Igrala se 18. minuta kada je Miljenko Mumlek iz skraćenog kornera u "trepavicu" pogodio Zorana Ivančića, čiji je udarac glavom Burcsa samo pogledom mogao ispratiti u mrežu. Ivančić je, inače, jedan od krojača koji ove sezone i nije dobivao previše prilika, tako da ovaj njegov pogodak možemo shvatiti i kao određenu poruku Draženu Beseku.

Vezane vijesti

Teško je reći da je vodeći pogodak Varaždinaca presjekao domaćine, s obzirom da nebesko-plavi ni do tada nisu baš opsjedali gol Drevena, no ionako skromna predstava Cibalije u drugom dijelu prvog poluvremena postala je još skromnija. Svi što su domaćini pokušavali bili su dalekometni pokušaji s kojima vratar krojača n.ije imao problema.

Puno je problema u 41. minuti imao Davor Burcsa, koji je ipak uspio zadržati svoje suigrače na minimalnom zaostatku. Odlično je vratar Vinkovčana reagirao u "1 na 1" situaciji s Josipom Brezovcem, kojega je odlično proigrao raspoloženi Miljenko Mumlek. Na žalost gostiju, taj promašaj Brezovca u sudačkoj je nadoknadi postao još skuplji, budući da je Vlatko Šimunac, nakon lijepe akcije s Lukom Kujundžijom, matirao Sašu Drevena, za konačnih 1:1 nakon prvog dijela utakmice.

Lijep nastup pred domaćom publikom, za Kujundžiju je još ljepši postao u 58. minuti, kada je asistenciji kod prvog, pridodao i drugi pogodak svoje momčadi. Odlično je mladog napadača Cibalije proigrao Pavličić, nakon čega je Luki samo preostalo rutinski poslati loptu iza leđa Drevena.

Vodeći pogodak domaćina ponovno je primirio utakmicu, tako smo većim dijelom drugog poluvremena bili svjedoci podosta usporenog i uspavljujućeg tempa. Nešto više pljeska zabilježili smo tek u 81. minuti, no ni on nije bio plod igre, nego ulaska u igru Davora Bagarića, nakon šest mjeseci pauze zbog ozljede koljena.

Ni uz najbolju volju, nismo u drugom dijelu, poslije pogotka Kujundžije, uspjeli naći ozbiljnije prilike po vrata Burcse i Drevena. Ostalo je, dakle, 2:1, za novu domaću pobjedu vinkovačkog sastava.