Belišće na rubu provalije

Petar Plevnik • ponedjeljak, 18.05.2009.

Nakon što je Marsonia odavno zapečatila svoju sudbinu, još jedan nekadašnji prvoligaš Belišće porazom u derbiju začelja došao je na korak do županijske lige. 30. kolo donijelo je poraz vodećeg Grafičar Vodovoda u Đakovu...

Iznenađujuće lako Croatia iz Đakova na domaćem je terenu došla do tri boda protiv lidera Grafičar Vodovoda. Domaćini su pobjedu osigurali u prvih 45 minuta kada su se u strijelci upisivali Baran u 14. i Vračević u 33. minuti.

Za razliku od Grafičara, prvi pratitelj Graničar upisao je tri boda protiv drugog đakovačkog trećeligaša Đakova. Već u sedmoj minuti Blašković je doveo Županjce u vodstvo, da bi Barišić u 38. minuti izjednačio za goste. Graničar je do pobjede stigao u nastavku susreta, zahvaljujući pogocima Blaškovića u 66. te Prgometu iz 11-erca u 83. minuti.

Prigodu uhvatiti korak s vodećim Grafičarom propustili su Križevci koji su na domaćem terenu remizirali s NAŠK-om. Hotko je u 27. minuti zabio za domaćine, dok je vrijedan bod Našičanima donio pogodak Pintera iz 57. minute.

Poraz u Višnjevcu upisao je jedan od rijetkih aspiranata na drugoligaško natjecanje Vukovar'91. Domaćini su u vodstvo došli preko Šarića u 36. minuti, da bi Nimčević u trećoj minuti nastavka izjednačio s bijele točke. Pobjedu Višnjevcu donio je Lešić pogotkom u 77. minuti.

Rutinsku pobjedu protiv Koprivnice na domaćem je terenu upisala Slavija. Pleterničani su pitanje pobjednika riješili za manje od pola sata igre pogocima Davora Žafaranića u 22. te Ikića u 27. minuti.

Identičnim rezultatom završen je susret u Bjelovaru, gdje su snage odmjerili istoimeni domaćin i Virovitica. Gosti su u vodstvo stigli pogotkom Filipovića u 31. minuti, a domaćine je poraza spasio Poredski u 89. minuti.

Derbi začelja igran je u osječkom Donjem gradu, gdje je Olimpija s 2:1 svladala Belišće i tako gurnula nekadašnjeg prvoligaša korak bliže županijskom natjecanju. Iako su gosti zahvaljujući Kovačevićevom pogotku iz sedme minuta na odmor otišli s prednošću, u nastavku susreta Ljubičice pogocima Tabaka u 60. te Škorića u 75. minuti dolaze do spasonosnih bodova.

Najviše pogodaka viđeno je u Prelogu, gdje u dvoboju dvaju Mladosti jedinu gostujuću pobjedu upisala Mladost iz Cernika. Već u prvom dijelu gosti su pogocima Divkovića u 3. i 41. minuti najavili pobjedu, koju su u nastavku susreta potvrdili Blažević u 49. te raspoloženi Goran Divković hat-trickom u 54. minuti. Blamažu domaćih ublažili su pogoci Rogine u 68. te Krznara iz 11-erca u 75. minuti za konačnih 2:4.