Flensburg porazio konkurente

Matej Milanović • subota, 23.05.2009.

Nastavljeno je 32. kolo rukometne Bundeslige s tri današnje utakmice. Najvažniji je susret odigran u Göppingenu, gdje su domaćini i Flensburg razigravali za peto mjesto, a najzanimljiviji susret večeri odigrali su Grosswalstadt i Melsungen...

Danas su odigrane tri utakmice 32. kola njemačkog rukometnog prvenstva. Dvoboj Grosswalstadta i Melsungena nije imao neku posebnu važnost na tabeli, no dvije su momčadi publici pružili zanimljivu i rezultatski uzbudljivu utakmicu. Serijom 3:0 između 13. i 18. minute igre gosti su došli do 9:6, no u 20. je Grosswalstadt izjednačio na 9:9.

Izjednačena igra nastavila se do odmora na koji je Melsungen otišao sa 14:13. U nastavku su gosti u više navrata imali po dva i čak tri pogodaka prednosti, no u 52. minuti Grosswalstadt je izjednačio. Ipak, domaći nisu u finišu susreta nijednom uspjeli povesti i pogotkom deset sekundi prije kraja za 30:30 vjerojatno su se nadali da su došli do boda.

Nada koja se međutim nije realizirala, budući da je Daniel Tellander sekundu prije kraja pogodio za pobjedu Melsungena. Najbolji igrač Grosswalstadta bio je Andreas Kunz sa šest pogodaka od kojih polovica sa sedam metara. Isti broj golova su kod gostiju postigla čak trojica, Daniel Valo, Tellander i Savas Karipidis koji je četiri pogotka realizirao iz sedmeraca.

U Göppingenu se igrao važan dvoboj za osvajanje petog mjesta. Domaći su ugostili Flensburga koji je odlično krenuo u dvoboj, vodeći 3:0 nakon šest minuta igre. U 14. gosti su imali 8:2. Uspjeli su domaći smanjiti na -3, no na odmoru je ipak bilo šest pogodaka prednosti za Flensburg, 14:8.

U četvrtoj minuti nastavka Flensburg je pobjegao na velikih 18:10, čime su si osigurali mirniji završetak dvoboja. Göppingen je u 48. minuti uspio prići na -4, kao i kasnije u 57. minuti pri rezultatu 28:24 za goste, no više od toga nisu uspjeli učiniti.

Michael Thiede predvodio je Göppingena sa osam pogodaka od čega jedan sa sedam metara, dok je Dalibor Anušić postigao jedan gol. Osam zgoditaka realizirao je i najefikasniji igrač Flensburga, Michael Knudsen.

U zadnjem susretu dana Rhein Neckar Löwen očekivano je slavio na gostovanju u Essenu. U 14. minuti domaći su gubili sa samo jednim golom zaostatka, 6:5. No, već do 25. minute su to gosti uspjeli ispraviti, otišavši na 14:5.

Nakon trideset minuta igre Lavovi su i dalje imali +9, no u nastavku je Essen u nekoliko navrata došao na -5, zadnji put u 45. minuti pri 26:21 za Rhein Neckar Löwen. Od tada pa do kraja je na terenu bila praktički samo jedna momčad. Gosti su lagano pobijedili, a najveću su prednost ostvarili u 58. minuti, 39:24.

Najefikasniji igrač Essena bio je Patrick Wiencek sa sedam golova, a goste je predvodio odlični Gudjon Valur Sigurdsson koji je 12 puta tresao protivničku mrežu uz tri sedmerca.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533