Magdeburg pobjedom do šestog mjesta

Matej Milanović • petak, 22.05.2009.

Večerašnji susreti rukometne Bundeslige donijeli su sraz dviju momčadi iz donjeg djela ljestvice, Dormagena i Wetzlara, koji su pružili izjednačen dvoboj te utakmicu Magdeburga i Stralsundera u kojem je domaći favorit lagano nadigrao jednu od najslabijih momčadi prvenstva...

Magdeburg je ušao kao veliki favorit u domaći doboj sa Stralsunderom i to u potpunosti opravdao. Već u 8. minuti poveli su 6:2, a u 29. došli i do velikih deset razlike, 17:7. To je ujedno bio i rezultat na odmoru.

U drugom djelu nastavila se bolja igra Magdeburga koja je dovela do povećanja prednosti i do konačnih 35:16, što je ujedno najveća razlika na susretu. Magdeburg se tom pobjedom izjednačio na šestom mjestu sa Göppingenom.

Domaće su predvodili Fabian van Olphen i Christian Sprenger sa šest pogodaka, s tim da je Sprenger jednog postigao sa sedam metara. Kod Stralsundera šest Martina Brandta uz dva sedmerca te pet pogodaka Christiana Schwerina.

U drugom susretu večeri susreli su se Dormagen i Wetzlar, dvije momčadi iz donjeg doma tabele. Bolje je krenuo Wetzlar i do 13. minute došao na 10:5. Ipak, razlika se od 20. minute polako počela topiti i na odmoru su gosti zaostajali samo 19:18.

Početkom nastavka je Wetzlar izjednačio, no odmah su se domaćini vratili na tri pogotka prednosti. Gosti su se međutim još jedanput vratili i u 48. minuti uspjeli povesti prvi puta na susretu sa 28:27.

Wetzlar je u 56. minuti poveo 31:30, no domaći su napravili seriju 3:0 kojom su uspjeli doći do velikih +2 dvije minute prije kraja, što je u konačnici bilo dovoljno za finale.

Dormagena je predvodio Nils Meyer sa osam zgoditaka dok su se kod gostiju istakli Petar Đorđić sa osam, te Peter Jungwirth i Kevin Schmidt sa sedam pogodaka.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533