Bivšem prvoligašu pola tuceta

Petar Plevnik • ponedjeljak, 25.05.2009.

32. kolo Treće HNL Istok donijelo je derbi u Križevcima, u kojem su bodove podijelili istoimeni domaćin i Vukovar'91. Najuvjerljiviju pobjedu kola upisao je Graničar zabivši gostima iz Belišća pola tuceta...

Derbi kola igran je u Križevcima, gdje je trećeplasirani domaćin ugostio četvrtoplasirani Vukovar'91. Iako je Bukal u 36. minuti pravi eurogolom doveo Križevce u vodstvo, gosti pogotkom Šarčevića iz 11-erca u 69. minuti dolaze do vrijednog boda.

Identičnim rezultatom završen je susret u Prelogu, gdje su bodove podijelili domaća Mladost i NAŠK. Domaćini su poveli u 38. minuti preko Krznara, a bod je gostima osigurao pogodak Torčića pet minuta prije kraja susreta.

Najuvjerljiviju pobjedu kola upisao je Graničar svladavši u Županji Belišće s visokih 6:1. Već nakon 30-ak sekundi igre Blašković pogađa za domaćine, a do kraja susreta isti se igrač još dva puta upisivao u strijelce, dok su po jedan pogodak postigli Draganović, Hrgovčić i Delić. Jedini pogodak za goste djelo je Lukašeka iz 11-erca u 40. minuti.

S uvjerljivim igrama na domaćem terenu nastavio je Višnjevac svladavši Croatiju s 4:0. Mrežu Đakovčana u 27. je minuti iz 11-erca načeo Šarić, Babić u 52. minuti povisuje na 2:0, da bi uvjerljivu pobjedu domaćini osigurali pogocima Grgića u 73. te Petrovića u 81. minuti.

Teže od očekivanog do tri je boda protiv gostiju iz Nedelišća stigao Bjelovar. Iako je Poredski dva puta dovodio domaćine u vodstvo, gosti su pogocima Bakse i Dumančića vraćali u susret, no u posljednjoj minuti susreta presudio im je Drlja pogotkom za konačnih 3:2.

Minimalnu pobjedu na domaćem terenu upisalo je Đakovo, a do sva tri boda protiv gostiju iz Koprivnice petoplasirana momčad lige stigla je pogotkom Kvasnovskog u 20. minuti.

Odluka o pobjedniku susreta Slavije i Virovitice pala je u nastavku susreta kada domaćini koriste isključenje gostujućeg Filipovića te pogocima Davora Žafaranića u 61. i 88. minuti dolaze do konačnih 2:0.

Do možda i presudnih bodova u borbi za ostanak u ligi stigla je Olimpija. Iako su gosti iz Cernika u Donjem gradu poveli preko Terzića u 42. minuti, u nastavku susreta Borko, Škorić i Krstanović donose Ljubičicima vrijednu pobjedu.