Karlovac i Metković u gostima

Ivana Strahija • nedjelja, 24.05.2009.

U pretposljednjem kolu Premijer lige igralo se više za gušt nego za rezultat, no svejedno treba naglasiti gostujuću pobjedu Karlovčana, kao i Metkovćana u Splitu. CO očekivano.

Karlovčani su slavili u Bjelovaru, s dva gola viška od domaćih rukometaša. Bilo je međutim tijekom utakmice razdoblja u kojima je razlika na strani Karlovca bila i veća, no domaći su predvođeni Pribanićem (10 pogodaka) uspjeli svesti poraz na skoro pa minimum.

Pobjedom nad Medveščakom Umažani su dokazali da su materijal za premijerligaško natjecanje. Em su dostigli početni zaostatak za Zagrepčanima, em su opet spašavali situaciju nakon što su gosti u drugi dio krenuli bolje no domaći. Na kraju je najviše pogodaka od svih igrača na parketu dao domaći Popov, ravnih 10.

Vezane vijesti

S +2 proslavili su i Osječani, koji su posljednje domaćinsko kolo odigrali protiv Poreča. Domaći su započeli jako dobro, i do isteka prvih 30 minuta skupili +4 (15:11), no kako se gledatelji ne bi dosađivali, malo se "zakuhalo" u posljednjim minutama susreta. Momčad iz Poreča izjednačila je, ali na sreću domaćih nisu imali snage za nešto više.

Mnogo je uvjerljiviju pobjedu upisao Nexe, koji je od Riječana bio bolji s osam golova. Već su na početku Našičani najavili tko će biti pobjednik, serijom od 5-0 i sprečavanjem gostiju da do 9. minute dođu do pogotka. Posebno je dobar bio Nexeov Franjo Lelić, kojem se na kraju u rubriku pogodaka upisalo devet komada.

U Sisku dakako pobjeda Croatia osiguranja, ali je utakmica iskorištena za oproštaj legendi tamošnjeg rukometnog sporta od aktivnog igranja. Ražić, Halkić i Meničanin su zadužili sisački sport, a svoje dresove ostavili mladim snagama, s kojima će trener Slavko Goluža svakako znati što i kako.