1. Hrvatska nogometna liga, 33. kolo, 31.05.2009, 16:30 h, Stadion NK Varteks, Varaždin, gledatelja: 300
Suci: Batinić (Osijek), Galović (S. Brod), Perica (Šibenik)

Ivana Strahija • nedjelja, 31.05.2009.

U Varaždinu su kao domaćini Sesvećani ostvarili domaćinski rezultat, i s 2:1 pobijedili Varteks koji će sezonu završiti tek na desetoj poziciji, kao rezultat vrlo slabih rezultata u posljednjim kolima...

Antun Palić
72'

Dražen Besek

Mladi Varaždinci i Sesvećani bez glavnih igrača na terenu odigrali su prilično zanimljivu utakmicu. U prvi su plan došli upravo grači koji do sada nisu dobili zamjetnu minutažu, a utakmica je bila iznenađujuće gledljiva.

Besek odlazi, Kalinić dolazi?

Besekov se odlazak iz Varteksa svakim danom čini sve sigurnijim. Iz Koprivnice, navodnog novog doma poznatog Varaždinca svakodnevno pristižu vijesti da je sve spremno za dolazak novog trenera, a ni Besek sam nije porekao takve informacije. Nije ih doduše ni potvrdio.
Neslužbeno smo saznali da je Besek bio i na razgovoru kod predsjednika Kluba Zlatka Horvata, te mu priopćio da više neće biti trener. O tome ćemo sigurno više znati sutra nakon 9 sati, odnosno nakon redovite konferencije za novinare NK Varteksa.
A zanimljive su i glasine o imenu novog trenera. Premda je Besek sam u nekoliko navrata kazao kako bi logično bilo da ga, kad bi otišao, zamijeni netko iz stručnog stožera Varteksa, čujemo da tom možda neće biti tako. Spekulira se naime s imenom Šibenikovog stratega Ivice Kalinića.

Nakon "sramežljivih" početnih minuta i klasičnog "ispipavanja snaga", krenule su nešto zanimljivije akcije.

U 12. minuti je Mumlek s linije 16 metara dobro pucao, no lopta završava u stativi. Odbijanac je u mrežu pokušao pospremiti Conjar, ali nije dovoljno precizan. Mumlek je inicijator i iduće akcije Varaždinaca, dodaje do Mujanovića, a ovaj na drugoj strani pronalazi Smrekara. On se oči u oči u s vratarom Šimićem ne snalazi najbolje pa Croatijin vratar brani svoju mrežu.

A u 19. minuti prva ozbiljnija akcija Sesvećana završava pogotkom. Jukića varaždinska obrana, poglavito Carlos, očito nije dovoljno ozbiljno shvatila, pa on s loptom koju mu je dodao Šaban bez problema pronalazi put do Varteksovog gola.

Desetak minuta kasnije, i nakon pogotka iz zaleđa Smrekara, Varteks izjednačava na 1:1. Mladi Hojski je s ruba 16 metara poslao pravi eurogol u Croatijinu mrežu. Odlično je tako iskoristio odbijanac u kaznenom prostoru Croatije nakon centaršuta Mumleka.

U drugom dijelu susreta i dalje se igra dobro. Smrekar opet loptu u gol šalje iz zaleđa, a zatim je propustio Smrekar i odličnu priliku za pogodak nakon centaršuta Mujanovića.

Opet iznenađuje Croatia, odnosno agilni Jukić, koji točno pronalazi Šabana, a ovaj pored Carlosa i Balajića pronalazi put do mreže iza Drevena. Do kraja susreta par prilika za Varteks, no sve redom ostaju neiskorištene.