Zagrebu naslov, Pipu pobjeda za kraj

Ivana Strahija • subota, 30.05.2009.

Malo ranije no ostale ekipe Croatia osiguranje i Perutnina Pipo IPC odigrali su svoje utakmice posljednjeg kola. Zagreb je završetkom prvenstva službeno potvrdio još jedan naslov hrvatskog prvaka.

Pipo je u srijedu ugostio Split, a domaći su još uvijek bili pod utjecajem događanja u Dubrovniku. Unatoč tome, susret su odradili vrijedno, uzeli vodstvo i nisu ga ispuštali iz ruku cijelim tijekom utakmice.

U prvome dijelu susreta još se Split približavao na -1 (7:6), no već do poluvremena, a posebno serijom 4-1 kojom je zaključeno prvih 30 minuta Split se udaljava od mogućnosti za povratak.

Tehničke pogreške mnogobrojne su kod Splićana i u drugom poluvremenu, što Čakovčani znaju iskoristiti za kontranapade, a od pravog potopa Split spašava tek odlični vratar Čarapina, koji je ubilježio 22 obrane.

Najviše je pogodaka za domaćine dao Arnaudovski (6), dok se kod gostiju po broju golova istaknuo Domjan (6).

18. naslov prvaka najvišeg hrvatskog rukometnog natjecanja, nekad 1. HRL, danas Premijer lige, osvojilo je Croatia osiguranje. +14 protiv Umaga za kraj sezone moglo je biti i više, jer su Umažani bili dodatno deprimirani oduzimanjem šest bodova sa svog konta. To se dogodilo zbog zbog neplaćanja taksi u međunarodnim transferima i krivotvorenja uplate, zaključak je Stegovnog povjerenstva HRS-a.

Time je ugrožen ostanak Umažana u najvišem rangu natjecanja, no nećemo trčati pred rudo prije no što istekne osam dana u kojima se mogu žaliti na odluku.