Gummersbach i Kiel lagano slavili

Matej Milanović • srijeda, 03.06.2009.

S dvije utakmice završeno je predzadnje kolo njemačkog rukometnog prvenstva. Gummersbach je svladao Füchse Berlina, a Kiel je očekivano pobijedio na gostovanju kod Essena...

Večeras su odigrane zadnje dvije utakmice 33. kola rukometne Bundeslige. Gummersbach je u Kölnu ugostio Lisice iz Berlina. Gosti su prvu i jedinu prednost na susretu ostvarili u 7. minuti kada su poveli 5:4.

Gummersbach je prvo došao do 7:5, a u 30. minuti stigli su i do velikih 20:13. U nastavku je nastavljena dominacija domaćih koji su u 43. minuti igre došli do najveće prednosti na susretu, pomoću sedmerca Momira Ilića za 32:19.

Do kraja se nije dogodilo ništa bitnog, osim što je Berlin uspio smanjiti zaostatak na manje od deset pogodaka. Najbolji su u redovima osvajača EHF kupa bili Robin Teppich i Drago Vuković sa šest pogodaka. Vedran Zrnić zabio je tri pogotka. Kod gostiju je najefikasniji bio Michal Kubisztal sa šest golova.

U drugom susretu Kiel je bez većih problema odradio gostovanje u Essenu i pokušao što prije zaboraviti katastrofalan završetak europske sezone.

Gosti su već u 17. minuti vodili 14:6, a pet minuta kasnije došli su i do +9. Serijom od pet pogodaka domaći su se neočekivano približili do zaostatka od 18:14. No, već do poluvremena Zebre su vratile prednost na sedam golova.

U nastavku je Essen došao do 19:24 pomoću tri uzastopna pogotka Pasquala Tovornika. Ipak, bila je dovoljna malo koncentriranija igra Kiela da vrate stvari na svoje mjesto. Najveću prednost ostvarili su u 58. minuti pri rezultatu 42:26.

Kod Essena je Tovornik realizirao 12 pogodaka od čega dva sa sedam metara. Kod gostiju je isti broj golova postigao Kim Andersson. Odličan je bio i Igor Anić sa devet golova od kojih jedan iz sedmerca.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533