HSV i Lemgo prosipaju bodove

Matej Milanović • subota, 30.05.2009.

Danas je odigrano čak šest utakmica 33. kola rukometnog prvenstva Njemačke. HSV je remizirao kod Melsungena i time omogućio Rhein-Neckar Löwenu da ih stigne na drugom mjestu, a Lemgo je novim porazom ugrozio i svoju četvrtu poziciju...

Odigrano je prvih šest utakmica 33. kola rukometne Bundeslige. Dva su susreta bila važna u borbi za drugo mjesto. Rhein-Neckar Löwen ugostio je Dormagena. Serijom od četiri pogotka u razdoblju šest minuta došli su do prednosti od 10:6 u 16. minuti. Deset minuta kasnije domaći su imali velikih 18:9.

Susret je izgledao riješen, no Dormagen se serijom 6:0 vratio u igru. Ipak, Lavovi su u nastavku opet zaigrali bolje i u 42. ponovno došli do +9, 28:19. U 53. minuti vodili su još 34:26, a onda je preveliko opuštanje dopustilo gostima da dođu na -3. No, u tom trenutku, minutu i pol prije kraja, domaći su zvali time-out i mirno riješili susret.

Mariusz Jurasik bio je odličan u redovima Löwena sa deset zgoditaka, a kod gostiju su se istaknuli Christoph Schindler, Denis Zaharov i Michael Lochtenbergh sa šest pogodaka.

Njihovi konkurenti za drugu poziciju, HSV, odigrali su neodlučeno u Melsungenu i dopustili im priključak na ljestvici. Hamburg je imao po dva pogotka prednosti više puta u prvom dijelu, no nisu uspjeli prelomiti susret.

Na +3 su napokon otišli u 45. minuti i još u 56. vodili su 29:27. No, klupa Melsungena je tada zvala minutu odmora i očigledno pogodila. HSV više nije zabio ni gola, a Melsungen je uspio izjednačiti.

Daniel Valo i Savas Karipidis postigli su sedam pogodaka za Melsungen, s tim da ih je Grk Karipidis sve postigao sa sedam metara. U HSV-u Krzystof Lijewski zabio je sedam pogodaka, a Blaženko Lacković je samo jedanput bio precizan.

Magdeburg je još jednom neugodno iznenadio u finišu sezone. Na gostovanju kod Wetzlara gubili su 12:11 u 28. minuti, a na poluvrijeme su otišli sa zaostatkom od 15:11. U nastavku, nakon što je Wetzlar došao do +5, Magdeburg je uspio izjednačiti. U 44. minuti izjednačili su na 19:19.

Igrači Wetzlara međutim nisu izgubili koncentraciju i odmah su napravili seriju od tri pogotka. Magdeburg je stigao do 21:22, no nisu uspjeli ponovno poravnati i Wetzlar je sigurno otišao po pobjedu.

Najbolji kod domaćih bio je Timo Salzer s osam pogodaka, dok su kod gosta najefikasniji bili Christoph Theuerkauf, Yves Grafenhorst i Christian Sprenger s pet golova.

Lemgo, koji se donedavno borio za drugu poziciju, lako bi mogao ostati i bez četvrte. Danas su iznenađujuće izgubili kod Mindena. U prvom dijelu su gosti vodili i tri razlike, a na odmor su otišli s jednim pogotkom prednosti. Drugi dio bio je izjednačen i nijedna se momčad nije odlijepila na više od pogotka prednosti sve do 48. minute i domaćih 24:22.

Lemgo nije više uspio stići protivnike i time je doživio novu blamažu. Mindena su do velike pobjede predvodili Michael Haass i Aljoscha Schmidt s osam golova, dok je za Lemgo pet pogodaka postigao Florian Kehrmann.

Göppingen je danas gostovao kod Balingen-Weilstettena. Gosti su bolje igrali u prvom poluvremenu i u 23. minuti imali su 12:8, a na odmor su otišli s 14:11. U nastavku su se domaći polako približavali i napokon u 57. minuti izjednačili na 21:21 iskoristivši osmominutnu sušu gostiju.

Odlučujući pogodak na utakmici postigao je Daniel Brack u zadnjoj sekundi za konačnih 24:23 Balingen-Weilstettena. Felix Lobedank i Benjamin Herth pomogli su domaćima s po šest golova, s tim da je Herth sve pogotke realizirao iz sedmeraca.

Kod Göppingena Pavel Horak je sedam puta tresao protivničku mrežu. Dalibor Anušić nije se upisao u strijelce, ali je zaradio jedno isključenje.

U zadnjem susretu dana Grosswallstadt je lagano nadigrao Stralsundera. Već u 30. minuti gosti su došli do 19:9, a najveću su prednost dostigli na samom kraju s konačnih 40:23. Najbolji kod Straslundera bio je Nikolaos Samaras sa šest golova, dok je Ivan Ninčević postigao četiri uz jedno isključenje. Kod gostiju 12 zgoditaka Ondreja Zdrahale i Andreasa Kunza.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533