Na Kupresu startali porazom

Mihaela Bradovski • četvrtak, 25.06.2009.

Nogometaši Luke Pavlovića odradili su prvu utakmicu na pripremama na Kupresu. Protivnik im je bila momčad Zrinjskog iz Mostara koja ih je visoko svladala s 4:1 osiguravši pobjedu već u prvih pola sata igre...

ZRINJSKI - ZAGREB 4:1 (4:0)

Kupres, gledatelja 100

Strijelci: 1:0 Kordić (6'), 2:0 P. Sušić (12'), 3:0 Kordić (14'), 4:0 Selimović (27'), 4:1 Pejić (73')

Zrinjski: Hadžić, M. Sušić (46' Zlatić), Šunjić, Ivanković, Žuržinov (46' Šarac), Rezdaušek, Aničić, Selimović (46' Vuković), Stojanović, P. Sušić (13' Zadro, 51' Dujmović), Kordić (60' Bubalo). Trener: Dragan Jović

Zagreb: 1. pol: Škorić, Celjak, Pavlović, Ivanković, Štiglec, Jurendić, Šovšić, Novosel, Špičić, Krstanović, Abdurahimi. 2. pol: Herceg, Mehmedagić, Mikulić, Oršulić, Štiglec (70' Tomić), Grgić, Parlov, Kartelo, Pejić, Piškor, Petković. Trener: Luka Pavlović

Bosanskohercegovački prvak Zrinjski pokazao se u ovom trenutku spremnijom, ali i svježijom momčadi od Zagreba. Momčad iz Mostara u pripremnom dvoboju uvjerljivo je slavila s 4:1 i to razbivši Zagreb već u prvih pola sata igre. U nastavku susreta Zagrebaši su uspjeli uspostaviti ravnotežu na travnjaku, ali osim počasnog pogotka više nisu napravili.

Prvih 27 minuta igre treneru Pavloviću nisu donijele puno dobroga, osim možda saznanja tko u ovom dijelu priprema još ne zadovoljava njegove zahtjeve. Zrinjski je poslao čak četiri lopte iza Škorićevih leđa i osigurno visokih 4:0 već u spomenutoj minuti.

Kanonada je krenula već u šestoj minuti kada Kordić s 18 metara gađa gornji desni kut za vodstvo Zrinjskog. Šest minuta kasnije Žuržinov je sve napravio, a njegovu akciju pogotkom je oplemenio Pavle Sušić.

Zagreb se još nije ni oporavio od ranog šoka, a Zrinjski je nastavio puniti mrežu. Igrala se 14. minuta kada je Žuržinov još jednom bio u prvom planu, ponovno je asistirao, a proslavio se po drugi put Kordić i to ovaj put lijepim volej udarcem za 3:0.

Nakon što su u osam minuta primili čak tri pogotka, Zagrebaši su malo došli do daha i sačuvali mrežu, ali samo 13 minuta. Tada lijepo kombiniraju Zadro i Kordić, a u listu strijelaca se upisuje Selimović i Zrinjski ima nedostižnih 4:0.

Četvrti pogodak zadovoljio je ambicije BiH prvaka, a i Zagrebaši su se probudili. Do kraja prvog dijela Krstanović je mogao smanjiti, no nije bio precizan i na odmor se otišlo s visokih 4:0.

U drugi dio Pavlović je krenuo s potpuno izmijenjenom momčadi, trener Zrinjskog Dragan Jović nije toliko mijenjao, a pokazalo se kako su se svježije snage Zagreba bolje držale i tih 45 minuta riješile u svoju korist s 1:0. Počasni pogodak za Zagreb postigao je borbeni Pejić u 73. minuti.

Iako je doživio težak poraz, trener Zagreba Luka Pavlović nema razloga za paniku. U pripremno razdoblje tek se krenulo, susret je uslijedio nakon vrlo malo rada s loptom obzirom da je u ovom razdoblju naglasak na stjecanju tjelesne pripremljenosti, a pomogao nije niti dugačak put do Kupresa. Igrači Zrinjskog ipak se na Kupresu nalaze već gotovo tjedan dana i to se prilično osjetilo.

Zagreb već u petak ima priliku za popravljanje dojma, a novi protivnik bit će momčad Širokog Brijega. Niti ovaj put rezultat neće biti u prvom planu, a priliku će ponovno, za vjerovati je, dobiti kombinirane momčadi.