Karlovac lako s kombiniranim Zagrebom

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.07.2009.

U pripremnoj utakmici odigranoj na igralištu u Veslačkoj, Karlovac je s visokih 5:1 svladao momčad Zagreba kombiniranu od tek nekoliko vlastitih juniora, te prije svega igrača koji se nalaze na probi...

Zagreb II - Karlovac 1:5

Veslačka, gledatelja 600

Strijelci: 1:0 Matika (1, ag.), 1:1 Tokić (34), 1:2 Dujanić (56), 1:3 Novinić (58), 1:4 Karabatić (70), 1:5 Štefančić (83)

Zagreb II: Baškarad, Vrbat, Bogdanović, Ajduković, Leventić, Čerkez, Mišić, Bebanić, Radoš, Lepinjica, Matošević (Herceg, Majić, Anić, Koštić, Zmajić, Dujković, Yaya, Dizdarević, Bratić, Jurić).

Karlovac: Sunara, Kovačević, Vučemilović-Grgić, Matika, Bunoza, Stambolija, Vukman, Sopčić, Musulin, Redžepi, Tokić (2. pol: Grabovac, Barić, Karabatić, Matika, Pilipović, Dujanić, Lajtman, Paracki, Pamić, Novinić, Štefančić.

Karlovčani nastavljaju s odigravanjem pripremnih susreta, a jučerašnji protivnik bila je kombinirana momčad Zagreba. U Veslačkoj su gosti slavili s 5:1, no nemaju razloga za pretjeranu euforiju bez obzira na ime protivnika, s obzirom da je Zagreb igrao s igračima koji se vjerojatno niti neće zadržati u Kranjčevićevoj.

Naime Luka Pavlović nije koristio igrače koje je vodio na pripreme na Kupres već je momčad bila kombinirana od brojnih niželigaških igrača koji se nalaze na probi te svaga par domaćih juniora. S druge strane Karlovac je stigao s najjačim snagama i sve osim uvjerljive pobjede bilo bi loša vijest po Igora Pamića.

Zagreb je imao razloga za zadovoljstvo tek prvih nekoliko minuta kada je poveo već na samom otvaranju autogolom Matike i još neko vrijeme bio ravnopravan. Nakon toga kreće agresija Karlovca koji niže prilike, međutim na novi pogodak čeka se do 34. minute. Strijelac za poravnanje bio je Niko Tokić.

U drugom dijelu obojica trenera napravili su nekoliko izmjena, Pamić je na teren poslao još jaču postavu i to se vrlo brzo odrazilo na rezultatu. U 56. minuti Dujanić je doveo Karlovac u vodstvo da bi dvije minute kasnije strijelac bio i Novinić.

Sudbinu Zagreba zapečatili su u posljednjih 20 minuta Karabatić i Štefančić i Karlovčani iz Veslačke odlaze s pobjedom 5:1.

U sastavu domaćih teško je nekog istaknuti dok se kod Karlovca istaknuo Jurica Karabatić, a i ostatak momčadi pokazao je napredak u odnosu na posljednje pripremne susrete.

Treba spomenuti i kako se u Veslačkoj okupilo i oko 600 gledatelja, uz veliki broj Karlovčana koji su došli vidjeti kako će se novi prvoligaš nositi sa Pjesnicima koji, međutim, nisu izveli niti približno najjači sastav.

Idućeg petka, odnosno subote, 10. i 11. srpnja, "bijeli" gostuju kod Domžala odnosno Interblocka dok Karlovac sljedeću provjeru ima 8. srpnja protiv zaprešićkog Intera.