Dinamova sedmica iza zatvorenih vrata

gnkdinamo.hr, Borna Rupnik • četvrtak, 09.07.2009.

Dinamo je protiv Lučkog odradio i posljednju pripremnu utakmicu prije polaska na put u Armeniju, gdje će odigrati prvu utakmicu drugog pretkola Lige prvaka. Na utakmici zatvorenoj za javnost hrvatski je prvak svladao momčad Lučkog s visokih 7:0, uz hat-trick Sammira...

Na terenu Hitrec-Kacijan u srijedu su snage odmjerili Dinamo i Lučko, a momčad Krunoslava Jurčića upisala je uvjerljivu pobjedu. Konačni je rezultat glasio 7:0 u korist aktualnih prvaka.

U listu strijelaca u susretu koji je bio zatvoren za sve gledatelje i predstavnike medija prvi se upisao Sammir iz jedanaesterca u 17. minuti, potom Ilija Sivonjić osam minuta poslije, a na poluvrijeme se otišlo s tri gola u mreži Lučkog zahvaljujući novom pogotku Sammira.

Na 4:0 povisio je opet Sammir, a peti je pogodak bio djelo Milana Badelja. Sredinom drugog dijela svoj je drugi gol upisao Ilija Sivonjić, a golijadu je okončao Pedro Morales deset minuta prije kraja, realiziravši još jedan kazneni udarac.

"Kao prvo, iznimno sam zadovoljan uvjetima na terenu, što je vrlo bitno jer nas slični čekaju i na utakmici s Pjunikom u Erevanu. Mogu reći da se malo ipak osjeti umor kod igrača, jer danas su se vratili, a i ta visinska razlika je donekle utjecala na njih. Naravno, zadovoljan sam rezultatom, iako sam primijetio neke slabosti koje ćemo do utakmice u Armeniji svakako sanirati. I to ne samo zbog te utakmice, nego i za ubuduće. U svakom slučaju, zadovoljan sam većinom viđenog na današnjem susretu", rekao je poslije zadnjeg pripremnog ogleda Dinamov strateg za službene klupske stranice.

Dinamo je igrao u sljedećem sastavu: Butina (od 55' Lončarić) - Etto (od 55' Tomečak), Bišćan (od 55' Barbarić), Lovren, Carlos (od 55' Pivarić) - Sivonjić, Vrdoljak (od 46' Chago), Badelj, Sammir (od 55' Morales) - Papadopoulos, Slepička (od 46' Kramarić).