Rosenborg potvrdio prolaz

Vedran Babić • četvrtak, 09.07.2009.

Dva najzvučnija kluba u prvom pretkolu Europske lige, Anorthosis i Rosenborg, s lakoćom su apsolvirali svoje suparnike i u uzvratnim susretima. Ciprani su tako s minimalnih 2:1 bili bolji od luksemburškog Käerjenga, dok je Rosenborg s 3:1 porazio Runavik...

Nakon prošlotjednih 5:0 pred svojim navijačima, nogometaši Anorthosisa večeras nisu bili toliko raspoloženi za pogotke protiv svojih suparnika iz Luksemburga, Käerjenga. Bilo je tek 2:1, a strijelci za prošlogodišnjeg sudionika Lige prvaka bili su Sosin i Frousos. U sudačkoj nadoknadi poraz domaćih ublažio je Fiorani.

Rosenborg je s ukupnih 6:1 premostio prvu prepreku na putu do faze po skupinama. Norvežani su na svom travnjaku s 3:1 potvrdili ionako već osiguran prolaz protiv Runavika s Farskih Otoka.

Vezane vijesti

Gosti su iznenađujuće poveli već u šestoj minuti pogotkom Potemkina, ali je do poluvremena Iversen uspio izjednačiti. Runavik je držao neodlučeni rezultat sve do same završnice, kada su ih domaćini nokautirali s dva pogotka u sučevoj nadoknadi (Konan, Olsen). Bivši član Dinama Dario Zahora odigrao je svih 90 minuta za Norvežane.

Što se naših susjeda tiče, njihov učinak bio je polovičan. Široki Brijeg je unatoč domaćem porazu od armenskog Banantsa prošao dalje, Budućnost je ispala od Polonije iz Varšave, Rudar iz Velenja je bez problema s ukupnih 6:1 izbacio estonski Trans, dok je crnogorska Sutjeska izgubila na produžetke od bjeloruskog MTZ-Ripoa.

Od ostalih rezultata izdvojimo ukupnu pobjedu gruzijskog Zestafonija od čak 11:1 protiv sjevernoirskog Lisburna, kao i ispadanje makedonske Renove, koja je prošle sezone u prvom kolu Intertoto kupa izbacila Rijeku.