Blitzkrieg u Veslačkoj

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.07.2009.

Šestom uzastopnom pobjedom nogometaši Zagreba pokazali su kako su spremni za nadolazeću sezonu. Iskra u dva susreta, Domžale, Interblock i Livar padali su pred naletom Pjesnika, a u jučerašnjoj generalnoj probi svladan je drugoligaš iz Kutine s lakih 3:0...

ZAGREB - MOSLAVINA 3:0

Prijateljska utakmica, Veslačka, gledatelja 100

Strijelci: 1:0 Špičić (16), 2:0 Abdurahimi (17), 3:0 Špičić (19)

Zagreb: Herceg - Celjak, Oršulić, Pavlović, Štiglec - Abdurahimi, Parlov, Novosel, Špičić - Piškor, Medić (još je igrao: Tomić)

Moslavina: Krizmanić, Iveković, Toš, Galešić, Mladiček, Rekavić, Hodalj, Cerovečki, Mišić, Vučinić, Turkalj (još su igrali: Kikić, Babojelić, Valentić)

U sezonu velikih očekivanja Zagreb ulazi u dobrom raspoloženju. Tome svakako doprinose rezultati na pripremama koji pokazuju kako ova momčad ima potencijala za visok plasman u nadolazećoj sezoni.

U prvom dijelu priprema, kada se posebno radilo na fizičkoj pripremljenosti i izdržljivosti, "bijelima" je rezultat bio u drugome planu. Povratkom u Zagreb Pjesnici su morali igrati i na njega, a uspjesi na tim dvobojima jačaju optimizam pred skorašnji početak prvenstva. Osim što su jednaku priliku dobili svi spremni igrači iz Zagrebovog kadra (posebno su trenirali tek Vugrinec, Jugović i Džolan), u strijelce su se osim napadača upisivali i veznjaci, ali i igrači obrambenog reda.

PRIPREME ZA SEZONU 09/10

Zagreb - Slaven Belupo (prvog dana priprema) 1:2 (Piškor)

Pripreme Kupres:

Zrinjski - Zagreb 4:1 (Pejić)
Široki Brijeg - Zagreb 1:1 (Abdurahimi)
Iskra - Zagreb 2:4 (Krstanović, Parlov, Kartelo, Piškor)
Iskra - Zagreb 0:6 (Medić 3, Abdurahimi 2, Petković)

Pripreme Zagreb

Domžale - Zagreb 1:2 (Mehmedagić, Petković)
Zagreb - Interblock 5:1 (Krstanović 2, Piškor, Pavlović, Celjak)
Zagreb - Livar 5:0 (Krstanović 2, Pejić, Grgić, Tomić)

Unatoč kiši koja je stvarala probleme igračima, trener Pavlović može biti zadovoljan nakon susreta s Moslavinom. Njegova momčad je dominirala, očekivano bila bolji protivnik i na kraju je zasluženo slavila. Pobjednički niz je nastavljen, a to je također važno jer mladoj momčadi samo pobjede pomažu u stvaranju pobjedničkog mentaliteta.

Moslavina je slomljena u kratkom razdoblju. Sve je bilo gotovo već u 19. minuti kada su "bijeli" poveli 3:0, zadovoljili se tim rezultatom i do kraja susreta mirno kontrolirali situaciju na travnjaku.

Matija Špičić istaknuo se u tom početnom razdoblju s dva pogotka i asistencijom. Prvo je u 16. minuti iznenadio vratara gostiju udarcem lijevom nogom s 15 metara, zatim je u sljedećoj minuti ubacio za Abdurahimija koji glavom podiže na 2:0, a sudbinu Moslavaca zapečatio je u 19. minuti svojim drugim pogotkom.

Nakon ovog susreta slijedi završni dio priprema za novu sezonu i prvenstveni start u Koprivnici. Koprivnica je tradicionalno neugodno gostovanje za sve prvoligaške momčadi, pa tako i Zagreb, stoga će se u narednih tjedan dana raditi na pripremi te utakmice i završnom hvatanju optimalne forme te uigravanju linija.