Hrvatski nam reprezentativci nisu priuštili reprizu rapsodije protiv Crne Gore, ali oko 60 % koliko su pružili pokazalo se i više nego dovoljnim protiv Kineza.

HRVATSKA - Kina 15:5 (3:2, 4:1, 5:0, 3:2)

Rim, Foro Italico, 3. kolo Skupine B, Gledatelja: 2000

Suci: Reemnet (Nizozemska), Mernjenko (Uzbekistan)

HRVATSKA: Brzica (2 obrane), Bruić (1), Bošković (5), Dobud (1), Buljubašić, Antonijević (2), Karač (1), Sukno (2), Barač (1), Hinić (1), Obradović, Pavić (6 obrana) Izbornik: Ratko Rudić Kina: Ge (3 obrane), Liang, Li (1), Tan, Wang, Li (1), Wang (1), Wang, Xie, Han (1), Guo, Wu (6 obrana) Izbornik: Tianxidong Cai

Igrač više: Hrvatska (5/7), Kina (3/8) Peterci : Hrvatska (2/2), Kina (-)

Reprezentativci Ratka Rudića u 3. su kolu Skupine C odradili malo jači trening. U prvoj četvrtini protiv Kineza nije naša igra funkcionirala baš na visini - gubili smo 1:0, izjednačili iz peterca, prvi gol iz igre smo postigli nakon pet minuta (Sukno 2:1), a treći ponovno iz penala (ponovno Bošković).

U drugoj četvrtini smo zagrijali motore. Kinezi su u drugih osam minuta ušli sa samo golom razlike, a okončali ih s nova tri manje. Vodstvo je na 4:2 podigao Barač koji je realizirao naš prvi napad s igračem više, a Sukno i Bošković su nas odveli na četiri razlike (6:2). Jedan smo napad s igračem više prokockali, ali na 7:3 povisuje Antonijević (Han je u meduvremenu smanjio).

U drugom poluvremenu Kinezi su se potopili. Bošković je na samom isteku napada s igračem više podigao na 8:3, a još jednu je brojčanu prednost na polovici treće četvrtine iskoristio svojim drugim večerašnjim golom Antonijević. Pet minuta kasnije u strijelce se upisuje i Dobud, Burić povisuje na 11:3, a golom Bušlje četvrtina završava 12:3.

U trećoj smo dionici postotak šuta digli na 55 % (Kinezi su imali samo 19 %), a ni u četvrtoj nije došlo do pretjerane promjene. U strijelce se upisuje i Karač (okruglo 10 razlike), a ubacili smo im još dva u posljednje dvije minute i slavili ukupno 15:5.

U drugoj utakmici Crnogorci su potopili Brazil. Briljirali su Janovići kako Mladan tako i Nikola koji su sami dali gotovo polovicu golova europskih prvaka (obojica četiri), a koliko je vaterpolski Brazil slabašan dovoljno govori da punih devet i pol minuta nakon vodstva od 1:0 nisu zabili gol, a na koncu su se morali zadovoljiti s njih samo pet.

Rasplet naše skupine je takav da mi sljedeću utakmicu igramo tek u utorak, a protivnik nam je bolji iz utakmice izmedu 3C i 2D odnosno Australije i Rumunjske. Crnogorci svoje četvrtfinale tek moraju zaslužiti protiv Nijemaca, a naše je drugo na rasporedu 26. u 15:20 sati.