Gortat i Logan uzvratili za poraz

Branimir Korać • srijeda, 12.08.2009.

U drugom susretu u Lodzu, hrvatska košarkaška reprezentacija poražena je od domaćina Poljske 71:67. Dan ranije Hrvatska je slavila s također četiri poena viška, no danas su Poljaci na čelu s Marcinom Gortatom ipak bili bolji...

Nakon što je Hrvatska na otvaranju dvorane u Lodzu svladala Poljsku 82:78, dan kasnije uslijedio je revanš. Vrlo dobri Poljaci predstavili su se u još boljem svijetlu, naša reprezentacija s druge strane nije igrala tako dobro i upisan je poraz 71:67.

Početak utakmice bio je odličan za našu reprezentaciju i već nakon tri i pol minute Hrvatska je povela s visokih 10:2.

Vezane vijesti

Međutim nije se dugo ta prednost zadržala. Poljaci su vrlo brzo uzvratili i dvije i pol minute prije kraja prve četvrtine poveli su 13:12 poenima odličnog Marcina Gortata koji je bio posve nezadrživ.

Prva dionica završila je rezultatom 17:17 da bi se u drugih deset minuta igralo koš na koš. U završnici četvrtine, 15 sekundi prije kraja Logan je ubacio za 38:35 Poljske na poluvremenu.

U drugom poluvremenu sve do sredine treće dionice Poljaci su održavali prednost koja je odlazila i na plus šest. No onda Ukić ubacuje tricu, po dva poena dodaju Stojić i Popović te Hrvatska ponovno ima prednost 49:48.

Odluka je pala u posljednjoj dionici. Manje od dvije minute prije kraja susreta Ukić ubacuje samo jedno bacanje za 65:64, Logan je na drugoj strani precizan i ubacuje tricu za 68:64. Ponovno je Ukić pokušao smanjiti, ali nije bio precizan dok je Logan ubacio još jednu tricu 12 sekundi prije kraja što je bio i kraj nadanjima.

Završilo je pobjedom Poljske 71:67. U našem sastavu i drugi dan zaredom Roko Ukić je bio najefikasniji s 14 poena dok su Kus i Banić dodali po 11. Kod Poljske Marcin Gortat ubacio je 22 poena uz 13 skokova, a David Logan dodao je 15 poena.

Poljska - Hrvatska 71:67

Poljska: Gortat 22, Logan 15, Ignerski 8, Szubarga 7, Szewczyk 7, Lampe 5, Dylewicz 3, Roszyk 2, Koszarek 2, Chyliński 0, Wójcik 0, Kitzinger 0.

Hrvatska: Ukić 14, Kus 11, Banić 11, Vujčić 9, Popović 5, Tomas 5, Stojić 4, Rančić 3, Tomić 3, Lončar 2, Kasun 0, Pašalić 0.