Boulogneu dobrodošlica u Le Championnat

Maja Giljanović • nedjelja, 16.08.2009.

Boulogne-sur-Mer je pred 10.462 navijača na Stade de la Liberationu odigrao svoju prvu utakmicu u povijesti u Le Championnatu pred vlastitim navijačima, a da doživljaj bude potpun, klub osnovan davne 1898. ubilježio je svoju prvu pobjedu u prvoligaškom društvu.

Boulogne-sur-Mer je prošli tjedan u svom debiju u elitnom razredu francuskog nogometa impresioniran ambijentom visoko (3:0) poražen u Rennesu, ali u drugom su kolu uspjeli iskontrolirati emocije i protiv Grenoblea slaviti golovima Gregory Thila.

29-godišnjak je u 33. i 38. minuti još jednom pokazao da je napadač ubojitog instinkta što je uostalom poznato još otkada je 2007. bio najbolji strijelac francuske Treće (31 gol u 38 utakmica) i prošle godine najbolji strijelac Druge lige ("samo" 18 u 37 nastupa). Thil je u četiri sezone od dolaska iz Beauvaisa protivnicima Boulognea ubacio 75 golova, a prosjek mu je bolji od jednog gola svaku drugu utakmicu.

Goste je u život vratio Danijel Ljuboja u 47. minuti, ali ni srpski reprezentativac ni suigrači mu među kojima i naš Josip Tadić koji je u igri proveo 71. minutu i od L'Equipea zaslužio 6-icu, nisu u preostalih 40-tak minuta uspjeli izvući bod.

U drugoj su utakmici Nice i Rennes prijateljski upisali bod svakom. Nice je povela golom Ben Saade u 43., gosti su izjednačili iz jedanaesterca koji je u gol pretvorio Gyan u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena, a Gym je propustio kapitalizirati igrača više posljednjih 15 minuta nakon isključenja Junichija Inamota.

U posljednjoj utakmici drugog kola Marseille je ugostio Lille u Montpellieru, jer njegov Velodrome je zatvoren dok se ne okonča policijska istraga oko pogibije dvojice radnika prilikom postavljanja pozornice za Madonnin otkazani koncert.

Marseille je slavio s 1:0, a jedini pogodak na utakmici u 11. minuti je postigao Brandao. U momčadi Lillea Rudi Garcia je ponovno smetnuo s uma bivšeg Zagrebaša Marka Marića.