Petrić prelomio derbi u Wolfsburgu

Borna Rupnik • nedjelja, 23.08.2009.

Mladen Petrić postigao je ključni pogodak svog HSV-a u dramatičnoj utakmici u Wolfsburgu i tako pomogao svojoj momčadi da prekine domaći niz nepobjedivosti aktualnog prvaka Njemačke...

Utakmica Wolfsburga i HSV-a opravdala je naziv derbija kola. Međutim, stadion prepun domaćih navijača vjerojatno nije očekivao takav rasplet, a kamoli takvo otvaranje: gosti su nakon samo sedam minuta igre vodili 2:0. Prvo je Paulo Guerrero natrčao na dodavanje Davida Jarolima i uz pomoć vratnice i Wolfsburgovog čuvara mreže Diega Benaglia donio HSV-u vodstvo, a nedugo potom ga je udvostručio Eljero Elia nakon protunapada u kojem je sudjelovao i naš Mladen Petrić.

No, tu nije bio kraj Wolfsburgovim patnjama: do odmora su nogometaši Brune Labbadije mogli riješiti pitanje pobjednika, ali su im se ispriječili nepreciznost (Guerrero), Benaglio (opet Guerrero) i prečka (Trochowski). Nastavak je dobrim pokušajem otvorio Petrić, koji kao da je naglo probudio igrače Armina Veha.

U samo tri minute domaćini su, naime, izjednačili. Na 2:1 smanjio je Zvjezdan Misimović u 52. minuti nakon izvrsne kombinacije sa Schäferom, a nakon dva odlična pokušaja Edina Džeke i dvije još bolje obrane Franka Rosta glavom je poravnao Obafemi Martins. Misimović je u toj akciji upisao asistenciju.

Umjesto da Wolfsburg kapitalizira psihološku prednost, na terenu je u posljednjih pola sata opet postojao samo HSV. Najozbiljnije je prijetio Ze Roberto, ali samo do 74. minute, kada Mladen Petrić volejem sprema Aogov centaršut u mrežu. Prvaci nisu imali snage za novi povratak, za što ih je u sudačkoj nadoknadi kaznio i Romeo Castelen te postavio konačnih 4:2. Time je srušen Wolfsburgov niz od 20 utakmica bez poraza na domaćem terenu, kao i onaj od 16 uzastopnih domaćih pobjeda.

Werder je glatkom pobjedom nad Borussijom iz Mönchengladbacha djelomično isprao kiks iz prvog kola. Put prema prvoj ovosezonskoj pobjedi momčadi iz Bremena s dva je pogotka otvorio Claudio Pizarro, a pobjedu je u završnici potvrdio brazilski stoper Naldo. Jurica Vranješ nije bio niti na klupi. Bochum je pogotkom Yahie iz slobodnog udarca u 47. minuti svladao Herthu.