Bayern posramljen napustio Mainz

Borna Rupnik • subota, 22.08.2009.

Najveće iznenađenje trećeg kola njemačkog nogometnog prvenstva priredili su nogometaši Mainza, koji su na svom terenu svladali favorizirani Bayern. Zvonimir Soldo je osvojio svoj prvi bod na klupi Kölna...

Andreas Ivanschitz i Aristide Bance novi su junaci Mainza. Njihovim je pogocima, u 25. i 37. minuti, pao veliki Bayern, koji tako nakon treće utakmice još uvijek ne zna za pobjedu. Louisu van Gaalu još će teže pasti podatak da njegovi nogometaši nisu postigli ni počasni pogodak: to je umjesto njih učinio Mainzov Nikolče Noveski, pospremivši loptu u vlastitu mrežu početkom nastavka.

"U drugom smo poluvremenu pokušali ispraviti greške, ali to je u nogometu prekasno", požalio se nizozemski trener poslije utakmice. Od prve je minute zaigrao Danijel Pranjić, ali ga je Van Gaal u 37. minuti zamijenio Ivicom Olićem. Prednost su u napadu dobili Miroslav Klose i Mario Gomez.

Köln Zvonimira Solde nije uspio iskoristiti više od pola sata brojčane prednosti kako bi upisao prvu pobjedu. Eintrachtov Patrick Ochs poslan je na tuširanje u 54. minuti, no usprkos zdravom Podolskom i Novakoviču u napadu domaćina ostalo je 0:0. To je prvi trenerski bod nekadašnjeg Dinamovog trenera u Bundesligi.

Borussia je na svom terenu prokockala vodstvo stečeno pogotkom Nelsona Valdeza u 27. minuti. Stuttgartu je zaslužen neriješen ishod osigurao Georg Niedermeier nedugo po početku drugog poluvremena.

Najuvjerljiviji je u subotu bio Bayer iz Leverkusena, koji se nakon slabijeg ulaska u susret prošetao Freiburgom. U strijelce su se po dva puta upisali Tranquillo Barnetta i Eren Derdiyok, dok je golijadu jedinim zgoditkom u prvom poluvremenu otvorio Stefan Kiessling. Pet lakih komada u mreži svoje ekipe Ivica Banović odgledao je s klupe, dok je Mensur Mujdža debitirao ulaskom u 76. minuti.

Hannover je kao privremeno rješenje na klupu posjeo Andreasa Bergmanna i - pogodio. Oba su pogotka u Nürnbergu bila djelo Jirija Štajnera, koji je pritom s bijele točke propustio priliku za hat-trick.