Bundesliga, 3. kolo, 21.08.2009, 20:30 h
Hoffenheim 0:0 Schalke 04
Schalke 04

Šimuniću i Rakitiću po bod

Mihaela Bradovski • petak, 21.08.2009.

U prvom susretu trećeg kola njemačke Bundeslige Hoffenheim i Schalke odigrali su bez pobjednika. Bio je to dvoboj bez pobjednika, bez golova, bez velike igre i bez velikih prilika...

Više od 30 tisuća posjetitelja u Rhein Neckar areni nije uživalo u spektakularnom nogometu. Hoffenheim i Schalke nisu oduševili, odigrali su borbenu utakmicu, ali ne i utakmicu koja bi zadovoljila ukus navijača. Josip Šimunić kod domaćina je odigrao vrlo dobrih devedeset minuta dok je kod gostiju Ivan Rakitić odgledao svih 90 minuta s klupe. Felix Magath umjesto Ivana u prvih 11 postavio je Grka Pliatsikasa koji nije odigrao baš ništa.

U 21. minuti prva sporna situacija. Za dres je povučen na rubu 16 metara Ibišević, Hoffenheim je tražio kazneni udarac, međutim lopta je izvučena na 17 metara. Slobodan udarac Carlos Eduardo je izveo vrlo loše u živi zid.

20 minuta se čekalo na drugo veće uzbuđenje, na dobar ubačaj sa strane Ibišević je pucao glavom, ali nije bio precizan i lopta je otišla malo pokraj gola.

Prvo poluvrijeme proteklo je u pokušajima Hoffenheima, prvenstveno Ibiševića, ali i lošoj igri Schalkea koji je prema naprijed izgledao posve konfuzno i bez prave ideje.

Na poluvremenu je Magath uveo u igru Keniju umjesto posve nevidljivog Pliatsikasa, ali nije mu previše pomoglo. Doduše igra se preselila u prvih 15-ak minuta na polovicu Hoffenheima, ali bez ozbiljnijih prijetnji.

Prvi je zaprijetio domaćin i to u 61. minuti kada Compper ostaje usamljen na drugoj vratnici i u odličnoj poziciji glavom s nekih pet metara puca pokraj gola. U 70. minuti još jedna izgledna situacija za Hoffenheim, no Salihović iz slobodnog udarca nije bio precizan.

Na 15 minuta prije kraja nekako je i Schalke zaprijetio. Nije to bila velika prilika, ali treba zabilježiti pokušaj Westermanna koji je iz okreta pucao pokraj gola.

Još jednom je Hoffenheim opasno zaprijetio i to u 82. minuti kada je Salihović dobro gađao iz slobodnog udarca s 22-23 metra, no Neuer je izvukao njegov pokušaj iz gornjeg kuta gola.

U završnici susreta Schalke je pokušao pritisnuti domaćina i doći do pogotka, međutim nije bilo pravih akcija i ostalo je 0:0.