Impresivan start novaka u ligi

Petar Plevnik • ponedjeljak, 24.08.2009.

Da se u dva i pol mjeseca od završetka prošle sezone na trećeligaskom Istoku promjenilo puno toga potvrdilo je već prvo kolo nove sezone Treće HNL Istok...

Najveće promjene dogodile su se u redovima aktualnog prvaka Grafičar Vodovoda, kojeg je, uz upravu kluba i trenera Davora Rupnika, napustio kompletni igrački kadar, pa je sastav iz osječke Retfale u novu sezonu ušao s juniorskom momčadi! Ne čudi stoga poraz na otvaranju sezona od novaka u ligi Lipika, koji je do premijerna tri boda došao zahvaljujući pogotku Marčinkovića u 88. minuti. Prethodno je Sekanić u 29. minuti doveo Grafičar u vodstvo, da bi u istoj minuti Milašinović izjednačio za goste.

Još gore prošao je viceprvak Graničar, koji je pravu katastrofu doživio u Slobodnici, kod također novaka u ligi MV Croatia. Da će Brođani igrati značajnu ulogu u premijernoj trećeligaškoj sezoni svjedoči pobjeda od čak 7:1, u kojoj je posebno raspoložen bio trostruki strijelac Hrvoje Švarić.

Zadovoljan učinjenim nakon prvog kola može biti i treći novak u ligi, varaždinska Sloboda, koja se neporažena vratila s uvijek neugodnog gostovanja u Višnjevcu. Štoviše, gosti su lako mogli i do kompletnog plijena, budući da su vodili 0:1 i 2:3, no bod Višnjevčanima donio je Grgić u 89. minuti za konačnih 3:3.

Podjela bodova viđena je i u Cerniku, odakle je bod odnijelo Belišće. Skelac je u 37. minuti doveo goste u vodstvo, da bi Kotorac u prvoj minuti nastavka zabio za konačnih 1:1.

Pobjedom u novu sezonu krenuo je Bjelovar, koji je s 3:2 na domaćem terenu bio bolji od Đakova. Plejić u 10. te Ljubić u 22. doveli su domaćine u vodstvo, a Kvasnovski u 36. smanjuje za goste. Svojim drugim pogotkom u 65. minuti Plejić vraća na dva razlike, da bi Borko u 89. minuti samo ublažio poraz Đakova.

Za razliku od gradskog rivala, Croatia je u novu sezonu ušla pobjedom nad Križevcima. Milković i Živić osigurali su Đakovčanima dvostruku prednost nakon nešto više od pola sata igre, da bi Hotko pogotkom iz 11-erca u posljednoj minuti prvog dijela vratio nadu gostima. Sve dvojbe oko pobjednika razriješio je pogodak Gurdona u 60. minuti za konačnih 3:1.

S pojbedama na domaćem terenu i u novom je prvenstvu krenula Slavija svladavši u Pleternici Olimpiju s 2:1. Gosti iz Osijeka zasigurno neće imati puno hvale za vinkovačkog suca Ivana Ratkića koji je dosudio čak tri 11-erca za domaćine, od kojih su dva realizirali Putrić i Dalibor Žafaranić, dok je pokušaj Davora Žafaranića obranio Mikulić. Počasni pogodak za Olimpiju djelo je Tabaka u 81. minuti.

Prilično lako pobjedom u novu sezonu startala je i Mladosti iz Preloga. Balent u 21. te Dodlek u 71. minuti donijeli su domaćinima tri boda protiv NAŠK-a.

Uz Lipik, jedinu gostujuću pobjedu u Koprivnici upisalo je Nedelišće. Iako su domaćini na odmoru vodili pogotkom Ogrizovića, u nastavku susreta Premuš i Jagec potvrđuju kako će Međimurci ove sezone igrati puno značajniju ulogu u odnosu na prošlu sezonu.