Kranjčar strijelac, Kalinić asistirao

Marin Vuković • utorak, 25.08.2009.

Niko Kranjčar je u drugom kolu engleskog Carling Cupa zaigrao od prve minute i pomogao svojoj momčadi da osigura pobjedu već nakon prvih 45 minuta. Nikola Kalinić je u svom premijernom nastupu od prve minute upisao asistenciju, ali i žuti karton zbog simuliranja jedanaesterca, a u poluvremenu je zamijenjen. Veliki neredi i žestoke organizirane tučnjave navijača zabilježene su pak u Londonu prije i tijekom utakmice između velikih rivala West Hama i Millwalla.

Portsmouth i Blackburn večeras su izborili vize za treće kolo Carling Cupa, a daleko lakše bilo je Mornarima koji su na Fratton Parku s visokih 4:1 ispratili četvrtoligaša Hereford United. Prva dva pogotka djelo su Frederica Piquionnea i Johna Utake, a krajem prvog dijela Niko Kranjčar je podigao na tada već nedostižnih 3:0.

Richard Hughes je povisio na 40 u 56. minuti, ali ni u ovoj utakmici Portsmouth nije mogao proći bez primljenog pogotka. Iz jedanaesterca u 61. minuti na 4:1 smanjio je Tristan Plummer.

Nikola Kalinić od prve je minute zaigrao u napadačkom trojcu Blackburna s Pedersenom i Hoilettom, a premda je upisao asistenciju kod vodećeg pogotka Roversa, već u poluvremenu završio je na klupi zbog još jedne neuvjerljive prezentacije.

Svoj najbolji potez na utakmici izveo je u šestoj minuti kada je uposlio Davida Dunna, a ovaj hladnokrvno poslao loptu pored domaćeg vratara Roycea. U 38. minuti Kalinić je pao u šesnaestercu domaćina, no umjesto bijele točke sudac mu je pokazao žuti karton zbog simuliranja. Bilo je to i zadnje što smo vidjeli od našeg napadača, u poluvremenu je zamijenjen Jasonom Robertsom.

Već u prvoj minuti nastavka Blackburn je udvostručio vodstvo pogotkom Juniora Hoiletta, no 20 minuta prije kraja Simeon Jackson vraća Gillingham u utakmicu udarcem s bijele točke. Neizvjesnost ipak nije dugo trajala, već u 73. minuti Morten Gamst Pedersen postavlja konačnih 3:1.

West Ham i Millwall odmjerili su snage u vrućoj atmosferi Upton Parka, dostojnoj žestokog rivalstva koje već čitavo stoljeće vlada između dva susjedna kluba. Utakmica je i na terenu i na tribinama bila na rubu incidenta, a igra je dvaput prekinuta zbog probijanja navijača na travnjak.

Kako javljaju engleski mediji, žestokih organiziranih tučnjava bilo je i oko stadiona, a jedan je navijač izboden, no izvan je životne opasnosti. Očevici svjedoče o pravoj ratnoj zoni oko Upton Parka i tučnjavi kakva davno nije viđena oko engleskih stadiona.

Iako je za ovu utakmicu na raspolaganju imao tek 15 igrača i velike probleme s ozljedama, Millwall je hrabro ušao u utakmicu i došao do vodstva u 26. minuti pogotkom Harrisa. West Ham je ubrzo uspostavio ravnotežu i stvorio niz prilika pred gostujućim vratima, a otpor gostiju uspio je slomiti tek u 87. minuti. Pogodak Stanislasa donio je erupciju oduševljenja na Upton Parku, ali i nerede na tribinama, pa su redari i policija morali razdvajati sukobljene navijače.

Nakon smirivanja situacije na tribinama utakmica je ušla u produžetke, a u 97. minuti nakon igranja rukom Lairda sudac je pokazao na bijelu točku. Stanislas je siguran izvođač za 2:1, nakon čega su navijači ponovno probili na teren, a sudac poslao igrače u svlačionicu. Redarske službe i policija ponovno su uspostavili red, a u nastavku je u 105. minuti Zavon Hines otklonio svaku dvojbu oko pobjednika.

Alex Ferguson večeras je s tribina popratio ogled drugoligaša Peterborough Uniteda i Ipswicha, na čijim klupama sjede bivši suigrači iz Manchester Uniteda Darren Ferguson i Roy Keane. Iako je Ipswich poveo golom Priskina u 14. minuti, Frecklington u 32. i Boyd u 64. minuti odvode Peterborough u treće kolo.