Bundesliga, 4. kolo, 28.08.2009, 20:30 h
Borussia M'gladbach 2:0 Mainz 05
Mainz 05

Borussia uništila Mainzovu euforiju

Antonija Pavlić • petak, 28.08.2009.

Trijumf nad Bayernom u prošlome kolu ipak je čini se bio samo plod loše igre Bavaraca i nešto sreće koja se konačno osmjehnula Mainzu. U prvoj utakmici 4. kola s 2:0 ih je pobijedila Borussia Moenchengladbach, potvrdivši tako da se diže nakon prvih nekoliko kola...

Ušao je Mainz u prvi ogled 4. kola Bundeslige prepun optimizma i u euforiji nakon povijesne pobjede nad minhenskim Bayernom, no vrlo ih je brzo na zemlju spustila Borussia iz Mönhengladbacha, rutinski pobijedivši na svom terenu rezultatom 2:0.

Od samog je početka Borussia preuzela stvari u svoje ruke i odlučno zagospodarila terenom, a vidjeli smo i nekoliko solidnih prilika koje nisu iskoristili prije svega Juan Arango i Raul Bobadilla.

Vezane vijesti

Nakon dvadesetak minuta kreirati je počeo i Mainz, no Niko Bungert propustio je u 23. minuti nakon odlične asistencije Andreasa Ivanschitza zatresti mrežu Borussije i tako olakšati svojoj momčadi posao u nastavku.

Samo nekoliko minuta kasnije Borussia je kaznila taj promašaj i povela. Thorben Marx poslao je duboko iz svoje polovice visoku svijeću u gostujući šesnaesterac, gdje se odlično snašao Bobadilla i iščupavši loptu između golmana i dva braniča poslao ju iza leđa Mainzovog vratara.

Konačan rezultat postavio je pak u 84. minuti Marco Reus, iskoristivši pogrešku gostujuće obrane i vratar i lijevom nogom loptu poslavši u samo "srce" mreže.