Bayern goropadan u derbiju

Branimir Korać • subota, 29.08.2009.

Četvrto kolo Bundeslige donijelo je prvi poraz Schalkea. U Veltins Areni iznenadio ih je Freiburg koji je odnio pobjedu 1:0. Gostujuće bodove odnosi i Šimunić s Hoffenheimom koji je također pobijedio 1:0 u Hannoveru. Bayern je u derbiju nadigrao Wolfsburg 3:0...

Felix Magath nikako ne može biti zadovoljan prezentacijom svojih igrača u susretu četvrtog kola Bundeslige. Schalke je poražen na domaćem terenu od Freiburga 1:0, a koliko je Magath bio nezadovoljan, dovoljno govori podatak kako je u poluvremenu povukao sve tri izmjene. Među zamijenjenima je bio već standardno Ivan Rakitić kojeg je zamijenio Kenia, mladić koji je u sva četiri dosadašnja susreta ušao u poluvremenu.

Jedini pogodak stigao je u 40. minuti kada je pogrešku domaće obrane kaznio Korejac Du-Ri Cha koji pogađa suprotni kut gola Neuera. Dok je Rakitić odradio 45 minuta kod domaćina, u gostujućim redovima Ivica Banović odradio je dobrih 74 minute dok je Mensur Mujdža cijelu utakmicu prosjedio na klupi.

Vezane vijesti

Eintracht i Borussia iz Dortmunda podijelili su bodove odigravši 1:1. U ne posebno zanimljivom dvoboju remi je najrealniji ishod. Dortmund je poveo u 62. minuti kada je Santana dobio dvoboj s Amanatidisom, poslao dugačku loptu prema naprijed gdje ju je primio Hajnal i odmah produžio prema samom Zidanu koji s lakoćom pogađa za 1:0. Šest minuta kasnije ipak poravnanje. Subotić je grubo pogriješio što je iskoristio Amanatidis i osigurao bod svojoj momčadi.

Prvu ovosezonsku pobjedu upisao je Hoffenheim koji je u gostima bio bolji od Hannovera s minimalnih 1:0. Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta kod Hoffenheima. Susret je odlučen u 40. minuti kada su dupli pas odigrali Salihović i Carlos Alberto, Brazilac je izbio pred Enkea i poslao loptu pod gredu. U drugom dijelu domaćin je napadao i pokušao doći do poravnanja, ali obrana Hoffenheima na čelu s vratarom Hildebrandom bila je na visokoj razini.

Bayer je posve zasluženo u Leverkusenu svladao Bochum s 2:1. Od početka susreta nizali su se napadi pred vratima Heerwagena, no nije bilo preciznosti i gosti su iznenadili u 32. minuti povevši 1:0 pogotkom Klimowicza. Ipak do odlaska na odmor Manuel Friedrich poravnao je na 1:1 da bi zasluženo vodstvo domaćinu donio Kiessling u 68. minuti. Do kraja susreta Bayer je sačuvao prednost i ostao još uvijek neporažen na vrhu ljestvice.

Jedini susret bez pogodaka odigran je u Stuttgartu gdje je VfB odigrao slabih 0:0 protiv Nürnberga.

Veliki derbi igran je u Münchenu gdje je Bayern ugostio aktualnog prvaka momčad Wolfsburga. Bavarci s Olićem i Pranjićem od prve minute te Riberyjem i Robbenom na klupi tražili su pobjedu pod svaku cijenu nakon lošeg ulaska u sezonu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dinamičnoj igri u kojoj su obje momčadi imale svoje prilike. Olić je bio vrlo zapažen, razvlačio je obranu Wolfsburga i prilično namučio svoje čuvare. Nakon prvih 45 minuta Bayern je imao vodstvo 1:0 pogotkom Marija Gomeza iz 27. minute nakon odbijanca koji je spremio u mrežu poslije udarca Hamita Altintopa.

U prvih 15 minuta drugog dijela prijetio je Wolfsburg preko Džeke i Misimovića, no Butt je spašavao Bayern. Od 63. minute više nije bilo Hrvata na travnjaku nakon što je Braafheid u 57. minuti zamijenio Pranjića, a Ribery u 63. Olića.

U 68. minuti Bayern je stigao do visokih 2:0. U debiju u dresu Bavaraca strijelac je bio Arjen Robben koji je na poluvremenu zamijenio Altintopa. Da bi debi bio u najboljem mogućem tonu, pobrinuo se u 80. minuti kada je postigao i drugi pogodak za povišenje na 3:0 i završetak priče.