HSV ostao na vrhu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.08.2009.

U posljednjem susretu četvrtog kola njemačke Bundeslige Petrićev HSV nadigrao je Soldin Köln i ostao na vrhu ljestvice u društvu Bayera iz Leverkusena. Köln je i dalje zabetoniran na dno...

HSV je u utakmicu ušao kao veliki favorit, uoči ovog kola bili su vodeća momčad prvenstva dok je Köln s druge strane bio na samom dnu. Mladen Petrić našao je svoje mjesto u prvih 11 HSV-a upravo kao i u ranijim susretima ove sezone.

U 19. minuti HSV je poveo, a strijelac je bio Guerrero koji je iskoristio niz pogrešaka i zbunjenost u obrani Kölna.

U prvih 45 minuta bilo je malo pravih prilika, igralo se dosta nepovezano s previše pogrešaka u dodavanjima na obje strane.

Na početku drugog poluvremena Petrić je mogao povisiti vodstvo, lako se oslobodio Mohamada, došao sam pred Mondragona, no ovaj mu je obranio čisti zicer.

Pitanje pobjednika je riješeno u 66. minuti. Ze Roberto je krenuo u šesnaesterac, Mohamad je samo kratko to spriječio, odbio je loptu do Guerrera koji postiže svoj drugi pogodak za 2:0.

Međutim, Köln nije posustao. U 76. minuti Chihi je potegao s 25 metara i iznenadio Rosta te zabio za smanjenje 2:1 i vraćanje rezultatske neizvjesnosti. Dvije minute kasnije Petrić je izveo slobodan udarac sa 17 metara, ali Mondragon ga još jednom sprečava u situaciji kada je mogao postati strijelcem.

Ipak četiri minute prije kraja isplaćuje se HSV-u novi pritisak. Ze Roberta je u 16 metara srušio Mondragon, dosuđen je jedanaesterac, a Trochowski je bio siguran za podizanje vodstva na 3:1.

Bio je to i konačan rezultat dvoboja nakon kojeg je HSV ostao na vrhu ljestvice dok Soldo s Kölnom ima puno briga na samom dnu.

U prvom susretu dana Werder je u Berlinu svladao Herthu s 3:2 u furioznom drugom poluvremenu. U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a onda su se igrači raspucali i viđeno je čak pet pogodaka.

15 minuta prije kraja Werder je imao sigurnih 2:0 zahvaljujući golovima Mesuta Özila u 57. i Tima Borowskog u 74. minuti da bi u 77. minuti Hertha vratila nadu smanjivši preko Lukasza Piszczeka.

Ipak u 83. minuti dolazi rješenje pitanja pobjednika, Naldo je poslao loptu u mrežu za 3:1. U sudačkoj nadoknadi Ebert je samo smanjio na konačnih 3:2.

Jurica Vranješ još jednom nije bio u kombinacijama za nastup u dresu Werdera u novoj sezoni.