Ozlijedio se Modrić, Spursi stopostotni

Marin Vuković • subota, 29.08.2009.

Pogotkom Aarona Lennona u petoj minuti sudačke nadoknade Tottenham je došao do četvrte pobjede iz četiri prvenstvene utakmice, no za nas je bitnija tužna vijest o ozljedi Luke Modrića, koji je morao napustiti travnjak već početkom drugog poluvremena. Liverpool je opasno živio u Boltonu, ali na kraju izvukao pobjedu od 3:2, dok je Blackburn našeg Nikole Kalinića i dalje bez pobjede, ovaj put podijelili su bodove s West Hamom.

Tottenham je dominantnu predstavu okrunio novom, četvrtom uzastopnom prvenstvenom pobjedom i zajedno s Chelseajem ostao na čelu Premiershipa. Momčad Birminghama više od tri četvrtine utakmice orijentirala se samo na obranu vlastitog gola i premda su na kraju imali priliku izvući bod, posve su zasluženo poraženi golom Aarona Lennona u 95. minuti.

Susret na White Hart Laneu imao je i svoj crni trenutak. Odmah na početku drugog poluvremena dotad vrlo dobri Luka Modrić dobio je udarac u list od Leeja Bowyera i morao napustiti travnjak, a umjesto njega u igru je ušao Peter Crouch. Priroda Modrićeve ozljede zasad je nepoznata, možemo se samo nadati da će jedan od ključnih igrača naše reprezentacije biti spreman za dvije ključne utakmice za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Ulazak Croucha definitivno je podigao Spurse i engleski je reprezentativac vrlo brzo skupio tri ili četiri sjajne prilike, a u 72. minuti i načeo mrežu gostiju. Veselje je trajalo samo tri minute, a tada je zbrku u obrani napravio Alan Hutton i dopustio Bowyeru da izjednači na 1:1. Domaći su ipak došli do pobjede u 95. minuti, Lennon se izborio za udarac i s ruba kaznenog prostora pogodio donji desni kut Birminghamova gola.

Liverpool je ponovno imao velikih problema i dvaput morao hvatati zaostatak od jednog pogotka, a zatim je u završnici utakmice ipak došao do pobjede u trenucima kada je na travnjaku imao igrača više. Bolton je pružio sjajan otpor poljuljanim Redsima i u 33. minuti pogotkom Kevina Daviesa došao do vodstva. Gosti ipak izjednačuju prije odlaska na odmor, lijepim udarcem Glena Johnsona.

Bolton ponovno vodi već početkom drugog dijela, u 47. minuti pogodio je Cohen, ali ubrzo zatim Sean Davis dobija drugi žuti karton i ostavlja domaćina s deset igrača. Liverpool je to znao iskoristiti i već dvije minute kasnije Fernando Torres vraća utakmicu na početak, a sedam minuta prije kraja Steven Gerrard spektakularnim pogotkom Liverpoolu donosi iznimno važna tri boda.

Na Ewood Parku Blackburn je došao do svog prvog ovosezonskog boda, ali nije oduševio igrom. Utakmicu bez pogodaka odigrali su s West Hamom, a naš Nikola Kalinić nije bio u početnom sastavu. Bivši napadač Hajduka ušao je u igru u posljednjih 15 minuta zamijenivši Jasona Robertsa, ali nije imao utjecaja na konačni ishod utakmice.

Hull City je odnio dobar rezultat s gostovanja u Wolverhamptonu, poveli su već u trećoj minuti golom sjajnog Brazilca Geovannija, a domaćin je spasio bod u 46. minuti pogotkom Stearmana. Minimalnu pobjedu pred svojim navijačima odnio je Stoke City, svladali su Sunderland golom Kitsona u završnici prvog dijela.