CO Zagreb razbio Červarov Metalurg

Matej Milanović • subota, 29.08.2009.

Zagreb je dominantom igrom u potpunosti razbio makedonski Metalurg iz Skopja kojeg vodi Lino Červar. Zagrebaši su već nakon 24 minute vodili deset razlike, a prije konačnih 32:14 došli su i do 20 golova prednosti. Frank Loke se pak osim odličnom igrom iskazao i nesrećom budući da je čak dvaput dobio loptu u glavu od svojih suigrača...

U drugom kolu Poreč handball cupa CO Zagreb je igrao protiv makedonskog Metalurga. Kao i jučer, pola dvorane bilo je prazno, no Zagrebaši su bez obzira na to pružili dobar spektakl i neočekivano visoko porazili protivnike.

CO Zagreb dobro je krenuo u utakmicu. koncentrirano od samog početka i u 5. minuti je rezultat već bio 4:1 u korist hrvatskog prvaka. Dobrom igrom u obrani i solidnom organizacijom napada Zagrebaši su u desetoj minuti pogotkom Manuela Štrleka otišli na 6:2.

Nakon manjeg zastoja zbog isključenja Tončija Valčića Zagreb je nastavio povećavati razliku i u 20. je već bilo ogromnih osam golova razlike, 11:3 uz četiri pogotka Štrleka koji je uglavnom iz kontri prijetio Metalurgu i lagano svladavao bespomoćnog prvo Borka Ristovskog, a zatim i njegovu zamjenu Danila Brestovca.

Na okruglih deset razlike otišlo se u 24. minuti realiziranim sedmercem Kire Lazarova za 14:4 i potvrdu velikog jaza u kvaliteti između dva sastava. Pokušao je Lino Červar time-outom vratiti svoje mentalno u susret i do neke mjere u tome i uspio.

Obzirom na već riješenu utakmicu s rezultatske strane igrači Zagreba su počeli izvoditi i akrobacije kako bi izvukli pljesak publike, što su pomalo demotivirani Makedonci mogli samo gledati.

U 28. minuti nakon što je jedan od njihovih igrača ostao ležati pored Zagrebovog gola, a suci su odlučili ne oglasiti se, Červar je zvao svoje igrače k sebi, iako je već bio iskoristio time-out. Suci su se prvo malo začuđeno pogledavali, a nakon što Metalurg nije dovoljno brzo izveo loptu suci su im je oduzeli i Zagreb je praktički bez otpora postigao novi pogodak.

Nakon trideset minuta rezultat je bio uvjerljivih 18:5. U 35. minuti dogodio se pomalo neuobičajen incident. Jakov Gojun je pucao s devet metara budući da je napad istjecao i pogodio u glavu već ozlijeđenog Franka Lokea koji je bez obzira na laganu ošamućenost nastavio igrati na visokom nivou.

Razlika se nastavljala povećavati pa je nakon dva uzastopna pogotka Jakova Gojuna rezultat u 41. minuti glasio 22:6. Zagreb je u drugom poluvremenu igrao bez najvećih imena i cijelo je vrijeme na terenu bio Loke koji se nakon ozljede polako mora vratiti u igračku formu i svakako su ovakve utakmice bez previsokih tenzija najbolja prilika za takvo što.

Četiri minute prije kraja Zagreb je golom Marka Kopljara došao do nevjerojatnih 20 razlike, 31:11. Svega minutu kasnije nesretni Loke ponovno je dobio loptu u glavu od svog suigrača, a u fotokopiji Gojunove akcije ovaj put je loptu uputio mladi Nikola Špelić. Na kraju susret je završio 32:14.

Zagreb je današnjim susretom pokazao daleko veću kvalitetu od protivnika i sutra će protiv Gummersbacha tražiti pobjedu za prvo mjesto na turniru, a obzirom na dosad prikazano i sutra će biti favoriti. Dok je jučer na golu Zagreba bio Gorazd Škof, danas je branio Marin Šego i obranio 10 udaraca. Najbolji strijelci Zagreba bili su Džomba, Kiro Lazarov, Štrlek i Kopljar s po četiri pogotka. Kod Metalurga su po tri realizirali Filip Lazarov i Milan Ivanović.