Derbi bez pobjednika

Vedran Babić • nedjelja, 30.08.2009.

Derbi utakmica 5. kola nizozemske lige između Feyenoorda i Twentea okončana je bez pobjednika - 1:1, a domaćin se spasio u četvrtoj minuti sučeve nadoknade. Takav rasplet iskoristili su PSV i Ajax, koji su s lakoćom stigli do tri boda na gostovanjima i tako zakomplicirali situaciju na vrhu ljestvice...

Ni nakon pet odigranih utakmica Feyenoord i Twente ne znaju za poraz. Današnjim međusobnim remijem (1:1) ostali su na jednakom omjeru (tri pobjede, dva remija), no s obzirom na bolju gol razliku, Feyenoord je drugi na ljestvici, a Twente četvrti. Između njih smjestio se PSV, a na samom vrhu je AZ.

Derbi u Rotterdamu trebao je pripasti Twenteu, no veteran Roy Makaay zabio je izjednačujući pogodak s bijele točke u četvrtoj minuti sučeve nadoknade nakon što je goste u vodstvo 20 minuta ranije doveo Nicky Kuiper. 34-godišnji Makaay u igru je ušao upravo dvije minute poslije vodećeg pogotka Twentea.

Partnerstvo Dzsudzsak - Koevermans donijelo je PSV-u nova tri boda na gostovanju kod posrnulog Groningena koji još uvijek čeka na prvu pobjedu. Dzsudzsak je u 66. i 80. minuti asistirao nizozemskom napadaču, koji je oba puta pogodio za pobjedu 2:0.

Pobjedom se nakon dvije utakmice posta osladio i Ajax. Kopljanici su slavili kod Heraclesa 3:0, a sva tri pogotka pala su u nastavku. Domaćina je načeo Toby Alderweireld u 68. minuti, a na 2:0 povisio je Dario Cvitanić, koji bi trebao preći u redove argentinskog San Lorenza na posudbu. Konačnih 3:0 postavio je Ismael Aissati dvije minute potom.