Croatia protutnjala kroz Varaždin

Petar Plevnik • ponedjeljak, 31.08.2009.

Nakon odigranog drugog kola Treće HNL Istok četiri su momčadi očuvale stopostotan učinak, među kojima i novak u ligi Lipik. Na dnu je pak prošlogodišnji prvak Grafičar Vodovod...

Zahvaljujući najuvjerljivijoj pobjedi kola ostvarenoj na gostovanju u Varaždinu na liderskoj poziciji nalazi se Croatia iz Đakova. Đakovčani su sve dvojbe oko pobjednika u Varaždinu riješili nakon nešto više od 45 minuta igre kada su pogocima Živića u 16. i 27. te Vračevića u 49. minuti vodili s uvjerljivih 0:3. Do kraja susreta u strijelce su se upisivali Brlečić u 58. minuti za domaćine te Krizmanić u 80. minuti za goste za konačnih Sloboda Croatia 1:4.

Uz Croatiju s tri se boda s gostujućeg terena vratio i Bjelovar, koji je do drugep pobjede stigao u Belišću. Iako je Kruno Žaja već u desetoj minuti doveo domaćine u vodstvo, gosti do odlaska na odmor rade preokret te pogocima Jeličića u 21. i Dragana Vaclaveka u 35. minuti dolaze do sva tri boda.

Lak posao protiv mlade momčadi Grafičar Vodovoda na domaćem terenu imala je Mladost iz Preloga. Preložani su drugu pobjedu osigurali za tek nešto više od pola sata pogocima Bukala u 18. te Badžarijau 35. minuti.

Stopostotan učinak nakon dva odigrana kola ima i momčad Lipika. Novak u ligi svojim se navijačima predstavio pobjedom protiv Mladosti iz Cernika. Iako su gosti poveli preko Jurakovića u 28. minuti, domaćini do odmora izjednačuju pogotkom Šimunovića, da bi pobjedu Lipiku donio Milašinović pet minuta prije kraja susreta.

Sličan preokret viđen je u Križevci, gdje su domaćini do prva tri boda došli protiv MV Croatije. Brođani su na odmor otišli s prednošču i to zahvaljujući pogotku Martinovića iz sedme minute, da bi se u junaka domaćina u nastavku pretvorio Haris Hečo koji pogocima u 58. i 80. minuti donosi Križevcima sva tri boda.

Najzanimljiviji susret viđen je u Našicama, gdje je u dvoboju NAŠK-a i Nedelišća viđeno čak sedam pogodaka. Iako su gosti nakon samo 18 minuta pogocima Jageca i Viboveca vodili s 2:0, ni to im nije bilo dovoljno da se kući vrate neporaženi. Raspoloženi Širić s dva pogotka do odmora poravnana rezultat, da bi Pinter u 52. minuti doveo Našičane u vodstvo. Gosti se ne predaju te preko Belovića u 59. minuti poravnaju rezultat, no prvu prvenstvenu pobjedu NAŠK-u donosi Tominac sedam minuta prije kraja susreta za konačnih 4:3.

Uzbudljivo je bilo i u Đakovu, gdje se istoimeni domaćin tek u posljednjoj minuti spasio poraza protiv Višnjevca. Domaćini su sjajno ušli u susret, poveli pogocima Kvasnovskog i Majera, da bi Lončarević pogotkom iz 11-erca u 41. minuti najavio preokret u nastavku. U samo devet minuta nastavka I.Jakovljević i Grgić pogađaju za potpuni preokret gostiju, no Đakovčane je poraza spasio pogodak Lukića u sudačkoj nadoknadi.

Remi, ali s puno manje pogodaka, viđen je i u osječkom Donjem gradu, gdje su bodove podijelili Olimpija i Koprivnica. Domaćini su poveli u 47. minuti preko Ivice Vuke, da bi bod gostima donio Matijašec u 63. minuti.

Susret između Graničara i Slavije na rasporedu je u srijedu 2. rujna.