Vrbovec šokiran na startu

Branimir Korać • utorak, 01.09.2009.

Prvo iznenađenje u 3. HNL zapad nije trebalo dugo čekati. Već u prvom kolu Rovinjani su iznenadili velikog favorita Vrbovec i s gostujućeg terena odnijeli bodove dok su u ostalim susretima favoriti ostvarili planirano...

U Senju je domaći Nehaj dugo lomio otpor Crikvenice i na kraju minimalno slavio 1:0. Jedini pogodak postigao je Hajdini u 83. minuti susreta, a Senjani mogu u ovom susretu biti zadovoljni samo s ta tri boda.

Novi trećeligaš Jedinstvo Omladinac upisao je pobjedu na gostovanju na Krimeji kod Orijenta. Momčad iz Svete Nedjelje slavila je 2:1 pred tristotinjak znatiželjnika koji su uglavnom razočarani napustili stadion. Već u desetoj minuti Jergović je nespretnom reakcijom pogodio vlastitu mrežu i doveo Jedinstvo u vodstvo. Nakon točno sat vremena igre poravnao je Radomir da bi deset minuta prije kraja Pajković donio pobjedu gostima.

Jedan od najvećih favorita za osvajanje naslova prvaka i ulazak u 2. HNL je novoformirana momčad Gorice koja se na startu prvenstva dosta mučila sa Španskim, no na kraju je ipak slavila 2:0. Prve pogotke za Goričane u 3. HNL postigli su Pek i Hajduk.

HAŠK je u Zagrebu u neizvjesnom dvoboju svladao pulsku Istru 1:0. Uz dosta muke Zagrepčani su stigli do pobjede koju su osigurali desetak minuta prije kraja preko Kvržića iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca. Do kraja susreta Istra nije uspjela napraviti pritisak koji bi je odveo do pogotka.

Lagan posao imala je momčad Vrapča koja je opravdala ulogu favorita protiv Medulina. Gosti nisu bili ravnopravan protivnik i Vrapče je slavilo s lakoćom 3:0 pogocima Cmrečnjaka, Guje i Horvata.

Vrbovec je u sezonu ušao s velikim ambicijama i bitno ojačanom momčadi. Međutim, na startu su doživjeli šok. Na njihovom travnjaku svladala ih je momčad Rovinja koja je slavila s 2:0. Krvnik Vrbovčana bio je dvostruki strijelac Barlecaj.

Novi trećeligaš Zelina na svom travnjaku svladala je Maksimir s 2:0. Jaka domaća momčad zasluženo je uzela sva tri boda, a posao je završila u prvom poluvremenu. Prvo je Ćorić doveo domaćina u vodstvo u odličnoj solo akciji, a zatim je na 2:0 povisio Marijo Dodik iz jedanaesterca.

Respektabilnu momčad ponovno je složila i Novalja koja je odmah krenula snažno. Na svom stadionu ugostila je porečki Jadran i svladala ga 4:0 uz tri pogotka Wagnera dok je jedan gol dao Hodonj.

Zanimljivo je bilo u Labinu gdje su Rudar i Grobničan upisali jedini remi u ovom kolu. Gosti su poveli već u petoj minuti preko Gruevskog s 11 metara da bi sredinom prvog dijela Mehić poravnao na 1:1. U drugo poluvrijeme bolje ulaze Labinjani koji preko Dobrića dolaze do vodstva, no nesmotrenost domaće obrane u 72. minuti iskoristio je Perić i postavio konačnih 2:2.