I Vukovaru bod

Ivana Strahija • ponedjeljak, 31.08.2009.

Izuzetno zanimljivo kolo odigrali su drugoligaši. Od sedam susreta u dva su gosti odnijeli pun plijen, a u još dva bod, jedan je osvojio i 14. klub lige Vukovar.

Rudeš – Vukovar 1:1 (1:0 Raić 18., 1:1 Babić 41.)

Vukovarci su osvojili bod u drugom kolu, iako su početkom susreta, kao i u drugom dijelu bili agilniji i stvorili nekoliko iznimno opasnih prijetnji po gol Rudeša. Rudežani se očito još nisu privikli na domaćinstvo u Sigetu, a za trobod će ipak morati poboljšati realizaciju.

Solin – Hrvatski dragovoljac 0:0

Utakmica koja se nazivala derbijem kola na kraju to nije bila, nedostajali su golovi. I dok domaći nisu uspjeli stvoriti priliku koju bi bilo lakše promašiti nego zabiti, gosti su muku mučili s vratarom Višićem, Solinjaninom koji je bio nepremostiva prepreka do domaće mreže.

Lučko – Imotski 0:1 (0:1 Šuto 12.)

Susret u Zagrebu riješen je već u 12. minuti, kad je Šuto spretno zabio gol uz asistenciju Garbe. Pobjedi gostiju kumovao je dakako i težak teren sportskog centra Lučko, na uvjete u kojima se igralo ipak su više navikli Imoćani. Imali su igrači Lučkog svoje prilike, koje nisu uspjeli realizirati, a upravo je realizacija glavna stvar na kojoj će momčad poraditi u tjednu koji slijedi.

Junak – Suhopolje 1:2 (0:1 Begović 54., 0:2 Begović 70., 1:2 Poljak 84.)

Na vlastitom se travnjaku nisu dobro proveli Junaci. Posebno loša obrana Sinjana nije bila dovoljna prepreka za raspoloženog Begovića, koji je postavio 2:0 za Suhopolje. Čak ni kad su se Junaci razigrali vremena i preciznosti nije bilo da barem jedan bod sleti na konto.

Vinogradar – Segesta 3:1 (1:0 Pohižek 9., 2:0 Pinheiro 48., 2:1 Đeferović 53., 3:1 Pinheiro 59.)

Siščani su se iz Mladine vratili praznih džepova, i ostali na 0 osvojenih bodova, pri dnu drugoligaške ljestvice. Otpor kojeg su pružili po mnogima najboljem drugoligaškom klubu Vinogradaru nije bio dovoljan za nešto više, kolikogod u Segesti to željeli.

Mosor – Moslavina 2:1 (1:0 Jukić 7., 2:0 Radovniković 45., 2:1 Cerovečki 68.)

U Žrnovnici je po susretu s Moslavinom slavlje bilo vrijedno šest bodova koliko je u dva kola skupila mlada domaća ekipa. Velik je utjecaj na rezultat imao i odlični vratar Obradović, a za pohvalu je i polet momčadi Mosora nakon primljenog gola, u kojem su ipak sačuvali hladnu glavu i sačuvali bodove doma.

Pomorac – Split 4:2 (0:1 Parać 16., 0:2 Žužul 29., 1:2 Weitzer 65., 2:2 Petrović 70., 3:2 Weitzer 79., 4:2 Con 90.)

Da 2:0 još uvijek nije sigurna pobjeda posvjedočili su Splićani u Kostreni. Nakon što su u prvih 45 minuta imali prevlast na travnjaku gosti su se nemalo iznenadili kad je u drugom poluvremenu na travnjak izašla sasvim drukčije raspoložena ekipa Pomorca, i s četiri gola ostavila sve bodove kod kuće.