Buran gradski derbi u Đakovu

Petar Plevnik • ponedjeljak, 07.09.2009.

Burno je bilo ovog vikenda u Đakovu, gdje su u gradskom derbiju snage odmjerili Croatia i Đakovo. Uz pobjednika Croatiju, maksimalan učinak nakon tri kola Treće HNL Istok zadržao je Lipik. Jedina momčad bez bodova je prošlosezonski prvak Grafičar Vodovod...

Gradski derbi, ujedno i najzanimljivi susret kola, igran je u Đakovu, gdje je domaćin Croatia nastavila sa stopostotnim učinkom u novom prvenstvu. U susretu kojeg je promatralo gotovo 1000 gledatelja bilo je svega, a tenzije su kulminirale u 78. minuti kada sudac Tomislav Katinić iz Slavonskog Broda pokazuje na bijelu točku za domaćine. Šestominutni prekid uzrukovan odlukom brodskog suca prekinut je pogotkom Vračevića s bijele točke za konačnih 1:0.

S odličnim igrama nastavio je i novak u ligi Lipik, koji je treću pobjedu upisao na gostovanju u Bjelovaru, nanijevši domaćinima prvi ovosezonski poraz. Iako je Bjelovar zahvaljujući pogotku Vaclaveka iz 11-erca na odmor otišao s prednošću, u nastavku susreta gosti pogocima Milašinovića i Marčinkovića rade preokret i dolaze do sva tri boda.

Drugu domaću pobjedu, ovaj put na igrališu Oriolika u Oriovcu, upisala je MV Croatia protiv Slobode. Iako su Varaždinci početkom nastavka vodili s 2:1, u manje od deset minuta Brođani pogocima Martinovića i Sivrića rade preokret, da bi pobjedu MV Croatije potvrdio Švarić u 84. minuti pogotkom za konačnih 4:2.

Prvu ovosezonsku pobjedu upisala je Koprivnica svladavši na domaćem terenu Graničar s 3:1. Zeleni su put do pobjede utrli u prvom dijelu pogocima Matijašeca i Ogrizovića. Kratkotrajno nadu gostima vraća pogodak Delića u 78. minuti, da bi sve dvojbe oko pobjednika tri minute prije kraja susreta riješio Lončarek.

Identičnim rezultatom Slavija je u Pleternici bila bolja od Križevaca. Domaćini su dvojbe oko pobjednika riješili nakon manje od sat vremena pogocima Budimira u 14. i Davora Žafaranića u 43. i 53. minuti, dok je počasni pogodak za goste djelo Hotka iz 11-erca u 61. minuti.

Dvoboj dvije Mladosti u Cerniku završen je pobjedom domaće 2:0. Gosti iz Preloga prvi su put kapitulirali u drugoj minuti nastavka kada Mile Pavelić pogađa s bijele točke, da bi pobjedu domaćina potvrdio Akmačić u 79. minuti.

Jedini remi viđen je u Nedelišće, gdje su bodove podijelili istoimeni domaćin i Olimpija. Premuš je u 54. minuti doveo domaćine u vodstvo, da bi bod Osječanima donio pogodak Krstanovića u 79. minuti.

Pomalo iznenađujuće, ali potpuno zasluženo, prvu su ovosezonsku pobjedu u Višnjevcu ostvarili nogometaši Belišća. Sjajno su gosti otvorili susret te pogocima Marija Žaje u 17. i Ratkovića u 28. minuti osigurali prednost do odmora. Vurdelja je u 55. minuti zabio za velikih 0:3, a sve što su domaćini uspjeli do kraja susreta je ublažiti poraz golovima Hrvoje Vide u 62. i 79. minuti.

Jedina momčad bez bodova i dalje je Grafičar Vodovod. Prošlosezonski prvak novi je poraz doživio na protiv NAŠK-a na domaćem terenu. Našičani su poveli u 52. minuti preko Dražića, da bi pet minuta kasnije Škugor fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca s preko 25 metara izjednačio rezultat. Mlada momčad domaćina pala je u posljednjih pet minuta, što Našičani koriste te pogocima Širića i Pintera dolaze do pobjede.