Goričani jedini stopostotni

Branimir Korać • ponedjeljak, 07.09.2009.

Drugo kolo 3. HNL zapad napravilo je prvu malu razliku na vrhu. Nakon dva odigrana kola samo je Gorica upisala dvije pobjede, a više nema niti momčadi bez bodova što pokazuje kako se izjednačeno prvenstvo očekuje...

Jedina momčad sa stopostotnim učinkom na trećeligaškom zapadu je Gorica. U dvoboju novaka u ovom društvu Gorica je svladala u gostima Jedinstvo Omladinac u Nedešćini s 1:0 i tako se zadržala na vrhu. Pobjedu gostima u ravnopravnom dvoboju donio je Matija Mihalj u 39. minuti.

Grobničan je upisao visoku pobjedu 3:0 protiv skromnog Nehaja. Posao im je bio olakšan nakon što je u 45. minuti domaćin ostao bez isključenog Hajdinija, no na pogodak se čekalo sve do 15 minuta prije kraja. Tada je Pilčić načeo mrežu Grobničana, do kraja je bio još jednom precizan, među strijelce se upisao i Perić te su Senjani Čavle napustili s tricom u mreži.

Veliki bod iz Pule odnosi Vrapče, međutim Zagrepčani imaju razloga za žaljenjem što nisu uzeli sva tri boda. Rano su poveli, već u trećoj minuti Horvat ih je doveo u vodstvo da bi Malkić odmah na startu drugog poluvremena poravnao na 1:1. 15 minuta prije kraja imalo je Vrapče meč loptu. Gostima je dosuđen jedanaesterac, međutim Bljajić je pucao loše i Perković je obranio njegov udarac.

Nakon velike pobjede u Vrbovcu, Rovinj je tražio potvrdu tog dobrog rezultata na domaćem terenu protiv Medulina. Međutim domaćin se na kraju spašavao i u 90. minuti sretnim pogotkom Novoselića dolaze do boda. Gosti su poveli u 25. minuti preko Grdića i do same završnice imali su prednost.

U gradskom dvoboju Špansko i HAŠK odigrali su bez pobjednika 2:2. Već u trećoj minuti Tomislav Prskalo doveo je Špansko u vodstvo da bi gosti do poluvremena golovima Sklepića i Jurakića napravili preokret. U drugih 45 minuta Špansko je pritisnulo tražeći poravnanje i do njega došlo u 80. minuti novim golom Prskala.

Zanimljiv dvoboj igran je na Oboju gdje je Maksimir ugostio Novalju. Pažani su razočarali i nisu prikazali očekivanu igru dok je domaćin bio vrlo dobar i s dva pogotka Franje Božića na kraju je zasluženo slavio. Najizgledniju priliku Novalja je propustila na startu drugog dijela kada je Pintar iz blizine naciljao vratnicu.

Derbi kola igran je u Vrbovcu gdje je gostovala Zelina, a domaćin se iskupio za startni poraz i slavio pred oko 700 gledatelja 3:1. U 32. minuti Vrbovec je poveo pogotkom Milasa na ubačaj Bradića i s vodstvom Vrbovčana 1:0 otišlo se na odmor. U drugom dijelu Rac brzo poravnava na 1:1, no tada se Vrbovčani ponovno bude i preko Bencalića i Kuburića odlaze do pobjede.

Labinski Rudar još će pričekati na prvu pobjedu. Gostovanje u Poreču za njih je završilo porazno, domaći Jadran slavio je s 2:1. Fable je već u 13. minuti doveo Labinjane u vodstvo da bi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Čabraja izjednačio. Tri boda Jadranu donio je iz slobodnog udarca Šuran u 73. minuti.

U lokalnom dvoboju Crikvenica i Orijent remizirali su 2:2. Dva puta su Crikveničani vodili, pogocima Kremenovića i Devčića, no Orijent se vraćao i uzeo bod. Prvo izjednačenje donio im je Lelo, a drugo svega dvadesetak sekundi nakon primljenog drugog pogotka, Viljevac iz velike udaljenosti.