Hrvatska - Izrael

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 07.09.2009.

Hrvatska košarkaška reprezentacija danas kreće u novi pokušaj povratka u europski vrh. Prvi protivnik na Europskom prvenstvu u Poljskoj je reprezentacija Izraela, a utakmicu od 19:15 sati možete pratiti UŽIVO na Sportnet.hr...

40. minuta: HRVATSKA - IZRAEL 86:79 (25:17, 42:37, 59:59)

40. Gotovo je, Hrvatska je pobijedila! Sad će biti lakše, prve bodove imamo, ponajviše zahvaljujući odličnoj partiji Nikole Vujčića. Sutra nas u isto vrijeme čeka Grčka.

40. Koraci Mekel, 12 sekunda je do kraja, imamo loptu! Prva pobjeda je u rukama!

40. Popović s linije slobodnih bacanja drži 84:79, još je 17 sekunda do kraja.

40. Ukić pogađa! 82:77 iz teške situacije, ali roko je to izvukao.

40. Eliyahu zabija za 80:77, 50 sekundi do kraja imamo loptu.

39. Konačno je Eliyahu promašio jedan šut, imamo prigodu opet otići na više od 3 razlike. Nicević iz slobodnih bacanja donosi 80:75.

37. Vujčić je napustio parket zbog udarca u leđa, nadajmo se da nije obnovio ozljedu s Efes kupa. Kuzs pogađa jedno bacanje za 78:73.

37. Popović s dva napada daje ruku Vujčiću, vodimo 77:73.

35. Sjajan je Vujčić, on radi Izraelcima ono što nama radi Eliyahu. 20 poena Vujčića, 25 Eliyahua zasad. 71:69.

34. I mi smo brzo slijedili Izraelce u ispunjenju bonusa. Bit će bacanja na obje strane.

33. Izraelci su brzo ispunili bonus, što znači da bismo mogli imati dosta slobodnih bacanja do kraja. Trebaju nam mirne ruke. Vodimo 64:63.

32. Izraelci igraju vrlo brzo, a Eliyahu je nerješiva enigma za našu obranu.

31. Počela je zadnja četvrtina, ajmo naši!

---

30. Završena je treća četvrtina, rezultat je izjednačen, zadnjih 10 minuta dat će pobjednika.

28. Serijom 5:0 vratili smo prednost na našu stranu, 56:55.

28. Vujčić nas drži, 7 njegovih poena u nizu i vratili smo se u egal.

27. Raspucao se Burstein, nadajmo se da ga nismo "razigrali". Uzvraća Vujčić na drugoj strani, trenutno je 53:55.

26. Izraelci su otišli na 48:52, ali Vujčić koš-faulom drži priključak naših.

26. Problemi se nastavljaju, nakon napadačkih sad su počeli i obrambeni. Izrael prvi put vodi, 48:50.

25. Kasun i Banić zaradili su po tri prekršaja, a Izraelci su opet lako došli do 48:47.

24. Konačno dvije dobre obrane, otišli smo na 48:42.

23. Ukić igra "simultanku" jedan na pet, napadi su nam malo "zapeli", sve ide do zadnjih sekunda.

22. Dva smušena napada Hrvatske, Izraelci su se potpuno približili s četiri pogođena slobodna bacanja. Trenutno je 42:41.

21. Počelo je drugo poluvrijeme.

---

20. Završeno je prvo poluvrijeme, Hrvatska ima prednost od 42:37. Bolji smo, no još utakmicu nismo prelomili.

20. Nova mini-serija Izraelaca, ovog puta su došli još bliže. 40:37.

19. Sjajan nam je napadački skok, već smo 12 lopti dohvatili za ponovljeni napad. To je ključ naše prednosti u prvom poluvremenu.

18. Sad smo mi u "mini-seriji", s 5:0 smo se vratili na 38:29.

17. Zaustavili smo izraelsku mini-seriju, no samo smo dva poena postigli u međuvremenu. Nekoliko uzastopnih pogrešaka na obje strane parketa.

16. Izrael je napravio 6:0 i primaknuli su se na samo 33:29.

15. Držimo Izraelce na odstojanju od 8 do 10 razlike, trenutno je 33:25.

13. Planinić nastavlja kanonadu hrvatskih trica, šut nas dobro služi. Vodimo 31:21.

12. Repeša je već izrotirao 10 igrača, samo Lončar i Prkačin još nisu ulazili. Nisu ni potrebni zasad, imamo vrlo dobar napadački skok.

11. Počela je druga četvrtina.

---

10. Završena je prva četvrtina, imamo prednost od 8 poena. Hrvatska vodi 25:17 i izgleda dobro.

8. I Vujčić je izborio koš-faul i realizirao bacanje za naše najveće vodstvo 23:12.

6. Treća trica Hrvatske, nakon dvije Kusove evo i Ukićeve. Služi nas šut zasad, kod Izraelaca najviše problema stvara snažni Kozikaro. Vodimo 20:10.

5. Došli su Izraelci na 11:8, ali Kusova trica s istekom napada vraća nas u komforniju situaciju.

3. Kasun razgrće pod košem, iz trećeg pokušaja izborio je koš-faul. Hrvatska vodi 11:4.

1. Prve poene za Hrvatsku na Eurobasketu 2009. postigao je Rozić. I to odmah koš-faul.

1. Počela je utakmica, SRETNO HRVATSKA!

Kod Izraelaca sve se vrti oko trojke Halperin - Burstein - Eliyahu. U odnosu na prošli Eurobasket nema njihovog tadašnjeg kapetana Tapira.

Dobra večer dragi Sportnetovci, dobrodošli na tekstualni prijenos startne utakmice hrvatske košarkaške reprezentacije na Europskom prvenstvu. Otvaramo protiv Izraela, a vjerojatno znate da je u prvoj utakmici naše skupine Grčka danas uvjerljivo porazila Makedoniju.