Kolo u kojem su gosti slavili

Ivana Strahija • ponedjeljak, 07.09.2009.

Drugoligaši su svoje utakmice morali zbog reprezentacije igrati u nedjelju, a taj termin očito nije sjeo baš najbolje mnogim domaćinima. Samo su Imotski i Vukovar kod kuče osvojili sva tri boda.

Vukovar '91 – Solin 2:1 (0:1 Vučemilović-Grgić 12., 1:1 Džanko 61., 2:1 Spasić 81. 11 m)

Na igralištu Cibalije u Vinkovcima Vukovar je ugostio Solin i poboljšao svoju bodovnu krvnu sliku. To međutim nije tako izgledalo na početku utakmice, kad su zbog lošeg starta već u 12. minuti Vukovarci gubili 1:0. Umalo su gosti postigli i 2:0, no penal Vukovića znao je obraniti dobar domaći vratar Matković. U drugom dijelu susreta Vukovar je izašao preobražen iz svlačionice, i dvojbi oko pobjednika više nije bilo.

Imotski – Mosor 2:1 (0:1 Čokolić 60., 1:1 Obilinović 70. 11 m, 2:1 Obilinović 90. 11 m)

Svega je bilo u Imotskom u nedjelju: slavlja i pjesme, penala i crvenih kartona. Domaćima je pobjeda ostala uz dva realizirana penala. Za oproštaj od Gospinog dolca sudac Lukin podijelio je gostima i dva crvena kartona, pa su Mosorani dočekali istek 90. minute s dva igrača manje.

Segesta – Pomorac 0:2 (0:1 Šaban 37., 0:2 Prijić 79.)

Jedini kojeg se može pohvaliti u sisačkim redovima u susretu protiv Pomorca je vratar Kobetić, koji se svim silama trudio kompenzirati još jedno blijedo izdanje svojih suigrača. Takvu Segestu Pomorcu nije bilo preteško pobijediti, pa Siščani ostaju prikovani za dno prvenstvene ljestvice.

Moslavina – Vinogradar 0:1 (0:1 Palčić 34.)

Susret u Kutini jednim je golom riješio Palčić još u prvom poluvremenu, u ostatku utakmice unatoč buđenju domaćina nismo vidjeli pogodak. Moslavinu je u pokušaju da osvoje barem bod spriječio vrsni vratar Mladinjana Čučić, pored kojeg u mrežu nije prolazio ništa. Crveni karton dobili su gosti u 90. minuti, bio je to drugi žuti Buskupa.

Split – Rudeš 2:2 (0:1 Tadić 45., 1:1 Gruica 62., 1:2 Raić 80., 2:2 Žužul 82.)

Napeta je bila utakmica na Parku mladosti u Splitu, gdje su po bod dobili domaći i gosti. Čini se da je veći žal Rudeša, koji je dva puta imao prednost, no gosti nisu znali zadržati ili pak povećati svoje vodstvo na neuhvatljivu razliku.

Suhopolje – Lučko 2:2 (0:1 Rak 36., 0:2 Fuček 70. 11 m, 1:2 Božić 75., 2:2 Begović 81. 11 m)

I u Suhopolju je bilo svega, od ozljeda igrača do dva dosuđena penala. Ljute se domaći na sudački kriterij koji po njima nije bio pravičan, no s obzirom na to da u nogometnoj igri mnogo toga ovisi o slobodnom sudačkom uvjerenju teško je o tim stvarima govoriti. Bilo kako bilo, klubovi su ipak podijelili bodove.

Hrvatski dragovoljac – Junak 1:1 (0:1 B. Poljak 30., 1:1 Grgić 33.)

Sve je riješeno u prvih 45 minuta u Zagrebu na Sigetu, oba su gola za podjelu bodova Dragovoljca i Junaka postignuta u razmaku od tri minute. I u ostatku susreta bilo je napetih akcija i izvrsnih prilika, no ne i preciznosti u realizaciji.