Hat-trick Darija Cvitanića

Vedran Babić • nedjelja, 13.09.2009.

Nedjeljne utakmice 6. kola Eredivisie obilježila je visoka pobjeda Ajaxa, koji je sa 6:0 pred svojim navijačima "počastio" NAC uz tri pogotka Darija Cvitanića. Ajax je tako ostao pri vrhu, gdje se nalazi i Feyenoord, koji je u gostima s 3:2 slavio protiv Willema.

Solidna momčad NAC-a, koja uglavnom boravi u srednjem domu prvenstvene ljestvice, danas je doživjela debakl u Amsterdam Areni. Pred više od 48.000 gledatelja Ajax je sa 6:0 upisao četvrtu pobjedu.

Trostruki strijelac bio je Argentinac hrvatskog porijekla, Dario Cvitanić, dok su po jedan zabili Jan Vertonghen, Luis Suarez i Kennedy Bakircioglu.

S 13 prikupljenih bodova Ajax je trenutno četvrti na ljestvici i to s bodom manje od vodećeg trojca PSV - Feyenoord - Twente.

Upravo je Feyenoord danas izvukao važnu pobjedu protiv Willem II u gostima. Bilo je 3:2, a pobjedu je momčadi iz Rotterdama donio Jonathan De Guzman u 69. minuti, nakon što su domaćini poveli 1:0, a Feyenoord preokrenuo na 2:1 - sve to u prvom poluvremenu.

U ostalim dvjema utakmicama Venlo je s 1:0 ostvario prvu pobjedu protiv Heraclesa i ostao neporažen u ovoj sezoni, dok su Vitesse i NEC odigrali 2:2.