AZ poražen u Haagu

Vedran Babić • subota, 12.09.2009.

Nakon reprezentativne stanke i nizozemski prvoligaši su se vratili svojim obvezama u domaćem prvenstvu. U večeras odigranim utakmicama 6. kola najveće iznenađenje priredio je Den Haag, koji je na svom travnjaku s 2:1 uzeo skalp vodećem AZ-u. Tako su čelo ljestvice preuzeli PSV i Twente, koji su ostvarili domaće pobjede...

Solidan ulazak u sezonu Den Haag je okrunio na najbolji mogući način - pobjedom nad aktualnim prvakom AZ-om 2:1. Verhoek u 4. i Immers u 54. minuti donijeli su veliku prednost domaćinu, koju je četiri minute prije kraja utakmice uspio smanjiti Jeremain Lens. Ipak, drugi poraz AZ-a u sezoni bio je neizbježan.

Moguće je da su igrači Ronalda Koemana mislima bili u Pireju, gdje ih u srijedu očekuje debi u Ligi prvaka protiv Olympiacosa u skupini H.

Malo opuštanje AZ-a iskoristili su PSV i Twente, koji su u ranije odigranim utakmicama upisali tri boda pred svojim navijačima. PSV je s 3:0 nadigrao Rodu uz pogotke Dzsudzsaka, Manoleva i Bakkala, dok je Twente do pobjede protiv Utrechta 3:2 stigao tek u prvoj minuti sučeve nadoknade pogotkom Bryana Ruiza.

PSV i Twente jedine su momčadi, uz Feyenoord i Venlo, koje još ne znaju za poraz. Na čelu ljestvice PSV i Twente imaju jednaki broj bodova (14).

I konačno, u utakmici dvaju klubova koji su ove sezone, barem zasad podbacili, Groningen je u gostima kod Heerenveena slavio 1:0 i upisao svoju prvu pobjedu. Junak za šestoplasiranu momčad prošle sezone bio je Morten Nordstrand, koji je u 61. minuti postigao jedini pogodak na utakmici.

Nakon šest kola Heerenveen je tek 16. na ljestvici sa samo četiri boda, dok se Groningen sada malo popravio i zauzima 11. mjesto s bodom više.