Dugopolje voli derbije

Vedran Babić • ponedjeljak, 14.09.2009.

Nakon slavlja u Hrvacama u 1. kolu 3. HNL - Jug, Dugopolje je jučer upisalo još jednu pobjedu u derbiju, pokazavši kako je najjače u "velikim" utakmicama. S 2:1 Katalinićevi su izabranici porazili Raštane u gostima i tako preuzeli čelno mjesto na ljestvici...

Pred oko 1000 gledatelja u Raštanima Gornjim, Dugopolje je ostvarilo i treću pobjedu u 4. kolu prvenstva. Pogodak odluke djelo je Ante Baraća, koji je mrežu domaćih zatresao s bijele točke u 52. minuti. Prethodno su gosti poveli u 18. minuti pogotkom Rajčića, a Raštane izjednačile tri minute potom preko Marka Gospića.

Ovom pobjedom Dugopolje je prešlo u vodstvo na ljestvici s deset prikupljenih bodova, pretekavši upravo Raštane koje imaju bod manje.

Osim utakmice u Raštanama Gornjima, jučer je odigran još samo jedan susret. U Opuzenu je Neretvanac u svojevrsnom derbiju začelja s 2:1 porazio dubrovački GOŠK, a kao i u derbiju gornjeg dijela ljestvice, pobjednika je odlučio udarac iz najstrože kazne. Nju je u 88. minuti uspješno izveo Domagoj Ključe. Neretvancu je to prva pobjeda, a GOŠK još uvijek čeka na svoj prvi trijumf.

Još u subotu, Zmaj je također s 2:1 u gostima nadvisio Omiš i zasjeo na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Omišani su poveli u 13. minuti preko Knezovića, no Bagarić u 25. i Ćurić u 70. minuti donose tri boda Makaranima.

Da je pobijedio u Stobreču kod Primorca 1929, Jadran (LP) danas bi bio vodeća momčad lige. Ipak, Stobrečani nisu imali "suosjećanja" sa svojim suparnicima te su im s tri gola u mreži nanijeli prvi poraz. Strijelci su bili Horvat u prvom te Zolota i Čolić u drugom dijelu.

U Benkovcu Velebit je s minimalnih 1:0 bio bolji od Uskoka i tako se bodovno izjednačio s Klišanima na petom mjestu. Čovjek odluke bio je Nikola Žilić pogotkom već u 12. minuti.

Jedan od glavnih pretendenata za naslov prvaka, barem prije početka sezone, Hrvace, još uvijek ne zna za pobjedu. Drugi poraz u četiri utakmice nanijela im je Dinara, koja je na svom travnjaku s 1:0 ubilježila svoju prvu pobjedu. Jedini pogodak postigao je već u drugoj minuti susreta Mario Marina, a vrijedi izdvojiti i podatak da su Hrvace utakmicu završile s čak tri crvena kartona.

Isključenja su tako zaradili trener Mirko Labrović već u prvom poluvremenu te liječnik (!) Ivica Poljak i igrač Ante Perić u nastavku.

Nakon četiri odigrana kola samo su dvije momčadi još uvijek neporažene. Prva momčad je Dugopolje, a druga Jadran (KS). Sućurani su kod kuće odigrali 1:1 s Primorcem iz Biograda iako su poveli u 62. minuti (Poljak). Bod gostima osigurao je Brazilac Batista 13 minuta kasnije.

Dvostruki strijelac Jurica Alfirević predvodio je Zagoru do 3:1 pobjede nad Neretvom, dok se agonija Trogira nastavlja. Četiri utakmice i četiri poraza definitivno nisu bilanca koju su prošlosezonski drugoligaši očekivali, no čini se kako će se predsezonska predviđanja o njima kao grčevitim borcima za ostanak ipak ispostaviti točnima.

Trogir je u subotu na svom terenu s 1:0 poražen od Konavljanina, a jedini gol zabio je Zrilić u 19. minuti. Klubu iz Čilipa to je prva pobjeda u sezoni.