Četiri pogotka Luisa Suareza

Vedran Babić • nedjelja, 20.09.2009.

Sve četiri nedjeljne utakmice 7. kola Eredivisie otišle su u ruke gostiju. Među njima su PSV, koji je slavio u derbiju protiv Feyenoorda, te Ajax i Twente. Prvo ime dana je napadač Ajaxa Luis Suarez, koji je zabio sva četiri pogotka Venlu...

Pred 45.000 gledatelja na De Kuipu PSV je uzeo sva tri boda protiv Feyenoorda i tako ostao na vodećem mjestu ljestvice. Svi pogoci pali su u prvom poluvremenu, a zahvaljujući Dannyju Koevermansu gosti su već poslije 20 minuta igre vodili 2:0.

Nadu domaćinu vratio je samo tri minute potom Andwele Slory, no konačnih 3:1 postavio je u 37. minuti Otman Bakkal. PSV-u je to peta uzastopna pobjeda u prvenstvu i sada ima 17 bodova koliko i Twente, koji je u gostima kod Heerenveena pobijedio 2:0.

Strijelac oba pogotka za momčad Stevea McClarena bio je 19-godišnji Slovak na posudbi iz Chelseaja, Miroslav Stoch. PSV i Twente još uvijek ne znaju za poraz u prvenstvu i jedini su klubovi kojima je to pošlo za rukom.

S druge strane, posrnulom Heerenveenu ovo je već peti poraz, a četvrti ukupno i trenutno zauzima pretposljednje mjesto ljestvice sa samo četiri osvojena boda.

S visokih 4:0 Ajax je ostvario treću uzastopnu pobjedu i zasjeo na treće mjesto sa 16 bodova. Kopljanici s 4:0 deklasirali Venlo, nanijevši mu tako prvi poraz. Istinski junak bio je vjerojatno najbolji napadač lige, Luis Suarez, koji je postigao sva četiri pogotka - jedan u prvom, a tri u drugom dijelu. S već deset golova na kontu 22-godišnji Urugvajac je vodeći strijelac lige.

Dario Cvitanić asistirao je za prvi pogodak, a igru je napustio početkom nastavka.

U prvoj utakmici dana Utrecht je pogotkom Mertensa 20 minuta prije kraja porazio Den Haag i preuzeo peto mjesto. Odličan ulazak u sezonu trebao bi biti dovoljan poziv navijačima da dođu na tribine idući vikend, kada u goste njihovom klubu stiže AZ.