Krenuli novi treneri

Ivana Strahija • nedjelja, 20.09.2009.

Ovo je drugoligaško kolo obilježili su novi treneri, koji su debitirali na klupama svojih ekipa. Braović je s Vinogradarom uzeo bod u Suhopolju, Pudar je doma osvojio sva tri boda, a Mužek je također upisao trobod.

Novi trener je Solinu donio prvu pobjedu sezone. Ivan Pudar očito je znao kako protiv Junaka koji su došli na igralište protiv Jadra, a zadatke koje je pred momčad postavio novi strateg najbolje su izvršili Sablić u 27. i Ljuta i 70. minuti, postigavši konačnih 2:0. Pravi je test tek pred Ivanom Pudarom i njegovom ekipom, koja u idućem kolu gostuje u Lučkom.

A upravo je Lučko koštalo posla Alberta Pobora, kojeg je nakon tragičnih 5:1 na klupi Hrvatskog dragovoljca odmijenio Damir Mužek, do tad trener Vinogradara. Mužek je u petom kolu svoju novu ekipu vodio protiv Mosora, a 2:0 zadovoljilo je Upravu. Hoće li im osmjesi na licima ostati i nakon šestog kola i gostovanja u Mladini, ostaje da vodimo.

Mladinjane je nakon Mužekovog odlaska preuzeo Hrvoje Braović te ostvario zapaženih 1:1 u Suhopolju. Iako nije nedostajalo uzbuđenja u prvom dijelu susreta, pogoci su pali tek u posljednjih 20 minuta utakmice. Za domaće je poveo Jurakić u 71. minuti, a deset minuta kasnije vjerni Pinheiro je poravnao na 1:1. Gosti su čak u tim posljednjim minutama bili bliže pobjedi, a bod je u Suhopolju sačuvao odlični vratar Dumenčić.

U Vinkovcima su igrali Vukovar i Lučko, Zagrepčani se kući vraćaju mnogo bolje raspoloženi i s bodom u džepu. Vukovarci su naime u drugom dijelu utakmice često opsjedali gol gostiju, a neugodne je situacije mirno rješavao vrsni golman Lučkog Bašić.

Remi i u derbiju kola, Imotski i Pomorac odigrali su 1:1. Ono što su propustili realizirati u prvom dijelu Imoćani su pokušali nadoknaditi u drugom, no više od pogotka Lojića u 48. minuti nije išlo. U 56. je izjednačio Ivičić, pa su gosti ostali na prvoj poziciji ljestvice.

Po bod su upisali i nogometaši u Sisku, gdje su se susreli Segesta i Rudeš. Domaći su u prednost došli već u 6. minuti, kad je s bijele točke bio precizan Deronjić. Gosti su iz igre poravnali u 30. minuti, kad je domaće braniče uspješno iznenadio Zelenika. U ostatku utakmice obilje akcije i šansi, ali se 1:1 ne mijenja.

U Kutini su domaći izgubili sve, a primili tri pogotka u svoju mrežu od ove sezone iznimno dobrog Splita. Dva puta Barač (u 50. i 90. minuti) te jednom Parać (u 55.) oduzeli su Moslavini sve nade da bi konačno mogli doći do prvog prvenstvenog boda.