Paris Saint-Germain 1:1 Lyon
Lyon

Linijski sudac spasio Lyon

Maja Giljanović • nedjelja, 20.09.2009.

Bivši francuski reprezentativac i bivši igrač Rome, Barcelone i Monaca koji je prve četiri godine svoje profesionalne karijere proveo u Lyonu postigao je gol PSG-a kojim su Parižani na Parku prinčeva trebali pobijediti Lyon. Osvojili su, međutim, samo bod jer je linijski sudac glavno propustio sizgnalizirati zaleđe Bafetimbija Gomisa.

U posljednjoj utakmici 6. kola Le Championnata PSG-u su pred 44,778 navijača na rasprodanom Parku prinčeva pogreškom linijskog suca oduzeta dva boda. Parižani su odigrali briljantnu utakmicu u kojoj Lavove gotovo da nisu pustili u svoj šesnaesterac, a sami su poput osica navaljivali na Llorisa.

85. minuta je Lyon bio u potpuno podređenom položaju, PSG je vodio golom Ludovica Giulyja od 30. minute - bivši francuski reprezentativac u Lyonu je proveo prve četiri godine svoje plodne karijere - ali treću im je ovogodišnju pobjedu na njihovom terenu nakon 3:1 protiv Le Mansa i 3:0 protiv Lillea i četvrtu ovogodišnju svojim trećim golom od dolaska iz Saint-Etiennea zanijekao Bafetimbi Gomis.

Parižani su u prvih 45 minuta skupo plaćenom Lyonu - Jean-Michel Aulas je samo u ljetnom prijelaznom roku iskeširao 70 milijuna eura - očitali pravu lekciju. Sijevalo je u gostujućem šesnaestercu sa svih strana (Clement, Hoarau, Ceara), ali Lloris je svaki put spasio Lavove.

U drugom poluvremenu PSG i dalje navaljuje (Giuly, Hoarau), ali kad je Lloris refleksnom obranom obranio udarac Hoaraua u 72. minuti, tribine su se pobojale da će im se svi promašaji obiti o glavu. Još bi se, međutim, i provukli da kardinalnu pogrešku nije pet minuta prije kraja napravio linijski sudac koji je ofsajd-poziciju Bafetimbija Gomisa vidljivu i iz aviona previdio, propustio signalizirati sucu Fautrelu koji priznaje gol i rastužuje Park prinčeva.

Lyon je bodom zbog jednog gola bolje gol-razlike prestigao Marseille na drugom mjestu dva boda iza Bordeauxa, a PSG je šesti s još tri boda zaostatka.