Marseille 4:2 Montpellier
Montpellier

Raspucali se i na Velodromeu

Maja Giljanović • subota, 19.09.2009.

U posljednjoj utakmici večeri Marseille i Montpellier su se savršeno uklopili u golovima bogato šesto kolo Le Championnata. Olympique je protiv najvećeg iznenađenja Prve lige slavio 4:2 čime je u sedam utakmica postignuto 29 golova.

Marseille je pobjedom protiv Montpelliera izbio na drugo mjesto tablice - utakmicu manje je odigrao Lyon i na trećem mjestu zaostaje bod iza bivšeg (1993.) europskog prvaka i tri boda iza prošlogodišnjeg francuskog prvaka Bordeauxa koji je večeras u gostima pobijedio Boulogne-sur-Mer (2:0) - a prvih pola sata malo se tko na Velodromeu usudio prognozirati sličan rasplet.

Montpellier je, naime, u Marseilleu istrčao otvorenog garda i u prvih 30 minuta promašio tri 100 %-tne šanse (sve je uprskao Montano, a najbliži je bio u 30. minuti kad ga je zaustavila stativa Mandande).

Vezane vijesti

U sljedećoj se akciji obistinila otrcana fraza: kad ne zabiješ, primiš. 18 milijuna Portu plaćeni Lucho Gonzalez je u svojoj drugoj utakmici u Le Championnatu - prošlo kolo je nastupio prvi put nakon petomjesečne pauze zbog slomljene ključne kosti i malo je koga zadivio (Deschamps mu je, međutim, pružio punu podršku) - postigao prvi gol.

Asistent Argentincu prilikom prvog gola Niang je tri minute poslije i sam nadmudrio Jourdena, a prvo poluvrijeme je trećim golom zaključio Cisse - 31-godišnjaku je ovo prvi gol u Marseilleu nakon prelaska iz Bešiktaša i prvi u Francuskoj nakon 2007. kad je napustio PSG.

U 51. se minuti u strijelce upisao i Diawara, a Montpellier je ipak skupio glave i golovima Belhande i Camare (iz jedanaesterca) popravio dojam.

Sutra igraju Lens Vedrana Runje i Lille Marka Marića, Toulouse - Le Mans i u Parizu PSG - Lyon.